Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Artykuły (Gry komputerowe)

Państwo rzymskie istniało praktycznie przez XIII wieków, będąc przez ten czas wielokrotnie czynnikiem nadającym bieg historii. Postanowiłem więc, że historię starożytnego Rzymu opowiadać będę w poszczególnych artykułach niżej zawartych, które niekoniecznie zawsze dotyczyć będą Wiecznego Miasta.

Zachęcam do podsyłania artykułów oraz wskazywania ewentualnych poprawek lub nieścisłości.

Jaki komputer do Total War Rome II?

Total War to niezwykle popularna seria gier strategicznych, które zyskały powodzenie u wielu graczy komputerowych. Odsłona Total War Rome II przenosi nas na tereny starożytnego Rzymu. Gracz wciela się w postać przywódcy jednego z krajów, które walczą o dominację w regionie. Rozgrywka ma charakter strategiczny, taktyczny i turowy, jest przeplatana widowiskowymi scenami walki, w których uczestniczą często nawet tysiące postaci. Do dyspozycji gracza zostają oddane jednostki lądowe, flota i machiny oblężnicze – to wszystko sprawia, że elementy walki są tak spektakularne i ciekawe, co wpływa również na konieczność użytkowania gry na odpowiednim sprzęcie.

Rome Total war II - jaki komputer?

Recenzja: Total War: Attila

Kiedy Shogun: Total War zagościł na monitorach graczy lata temu, natychmiast wiadomo było, że mamy do czynienia z grą wyjątkową. Skala i rozmach bitew pozostawiały konkurencję daleko w tyle. Medieval i Rome tylko utwierdziły graczy w przekonaniu co do wyjątkowości tej serii. Z czasem jednak dały się słyszeć coraz liczniejsze głosy krytyki. Bugi oraz problemy ze sztuczną inteligencją utrudniały rozgrywkę, a gracze byli głodni innowacji, która tchnęła by w serię nowe życie. Czy Attyli uda się sprostać tym oczekiwaniom?

Total War: Attila

Hannibal ante portas – ujęcie wojen punickich w strategicznych grach video

Zaostrzające się konflikty z Kartaginą nie dawały nam o sobie zapomnieć… Wszystko zaczęło się niewinnie. Pamiętam jak dziś, znamienny rok, jak to Wy mówicie – 264 przed Waszą erą, kiedy to w obawie przez zbyt zuchwałym gospodarowaniem wojskami przez Kartagińczyków podczas konfliktu Sycylijczyków z Mamertynami wyruszyliśmy stłamsić ich idiotyczną brawurę.

Hannibal na czele armii w Alpach

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów