Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Jak schwytać słonia?

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Stado słoni
Stado słoni

Elian Klaudiusz, rzymski pisarz podaje, że Indusi mają niemałe trudności ze schwytaniem dorosłego słonia. Dlatego wyruszają na bagna nadrzeczne i tam łapią małe słoniątka. Ulubionym bowiem miejscem przebywania słoni są tereny grząskie i podmokłe, gdzie wody jest w bród. Jako, że najchętniej spędzają one czas w takich okolicach, można więc nazwać słonia zwierzęciem bagiennym.

Ludzie chwytają słoniątka jeszcze delikatne i potulne, potem opiekują się nimi, dogadzają ich apetytom i troszczą się o kondycję fizyczną, używają przy tym pieszczotliwych wyrażeń (słonie rozumieją bowiem mowę tubylców). Jednym słowem – niańczą je jak dzieci i pielęgnują, równocześnie ucząc najróżniejszych dziedzin. A małe słonie są im posłuszne.

Źródła wykorzystane
  • Elian Klaudiusz, O właściwościach zwierząt

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów