Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Jak schwytać słonia?

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Stado słoni
Stado słoni

Elian Klaudiusz, rzymski pisarz podaje, że Indusi mają niemałe trudności ze schwytaniem dorosłego słonia. Dlatego wyruszają na bagna nadrzeczne i tam łapią małe słoniątka. Ulubionym bowiem miejscem przebywania słoni są tereny grząskie i podmokłe, gdzie wody jest w bród. Jako, że najchętniej spędzają one czas w takich okolicach, można więc nazwać słonia zwierzęciem bagiennym.

Ludzie chwytają słoniątka jeszcze delikatne i potulne, potem opiekują się nimi, dogadzają ich apetytom i troszczą się o kondycję fizyczną, używają przy tym pieszczotliwych wyrażeń (słonie rozumieją bowiem mowę tubylców). Jednym słowem – niańczą je jak dzieci i pielęgnują, równocześnie ucząc najróżniejszych dziedzin. A małe słonie są im posłuszne.

Źródła wykorzystane
  • Elian Klaudiusz, O właściwościach zwierząt

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów