Rekonstrukcja komputerowa słynnej pary z rzymskiego fresku
Rekonstrukcja komputerowa słynnej pary z rzymskiego fresku, który zatytułowano – „Piekarz i jego żona”.
Świat starożytnych Rzymian obfitował w szereg niesamowitych ciekawostek i informacji. Źródłem wiedzy o życiu ówczesnych Rzymian są głównie dzieła pozostawione nam przez pisarzy i dziejopisarzy. Rzymianie pozostawili po sobie mnóstwo dziwnych informacji i faktów, w które naprawdę czasami ciężko uwierzyć.
Zachęcam do podsyłania mi swoich propozycji oraz wskazywania ewentualnych poprawek lub nieścisłości.
Rekonstrukcja komputerowa słynnej pary z rzymskiego fresku, który zatytułowano – „Piekarz i jego żona”.
Rekonstrukcja baru ulicznego (thermopolium) w Pompejach. Thermopolium był to antyczny uliczny bar, który dosłownie znaczy: „miejsce gdzie sprzedaje się (coś) ciepłego”. Tego typu miejsca był w miastach greckich lub rzymskich popularne wśród biedoty, której nie było stać na własną kuchnię. Współcześnie moglibyśmy takie miejsce określić jako „fast-food”.
Rekonstrukcja rzymskiego fortu Mobene wybudowanego na pustynii w Jordanii. Obiekt jest datowany na początek IV wieku n.e.
Reprodukcja rzymskiego krzesła cesarza Trajana. Obiekt wykonany jest z kutego żelaza wykończonego zieloną patyną.
Rekonstrukcja komputerowa wizerunku Cycerona (106-43 p.n.e.) na bazie rzymskiej rzeźby. Wizualizacji dokonał Alessandro Tomasi, który do swoich prac wykorzystuje aplikacje Photoshop i Artbreeder. Jak zaznaczył artysta, w swojej pracy bazuje na licznych źródłach antycznych, a w swoim portfolio posiada liczne wizualizacje postaci ze starożytności.
Rekonstrukcja pojemnika, o cylindrycznym kształcie, wykonanego ze skóry, na papirusowe zwoje (capsa).
Animacja ukazująca proces mumifikacji na przykładzie mumii z Fajum z I wieku n.e. Egipcjanie mumifikację stosowali w celu zachowania ciała po śmierci.
Rekonstrukcja wyglądu cesarza Didiusza Julianusa (rządził kilka miesięcy roku 193 n.e.), który władzę zdobył w nietypowy sposób, kupując ją.
Rekonstrukcja kolorystyczna nagrobku niejakiego M. Viniciusa Corinthusa i Tyche. Obiekt znajduje się w Muzeum Archeologicznym we Florencji. Datowane na I wiek p.n.e. Autorem rekonstrukcji jest Ritchie Pogorzelski.