Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Ciekawostki starożytnego Rzymu (Rekonstrukcje)

Świat starożytnych Rzymian obfitował w szereg niesamowitych ciekawostek i informacji. Źródłem wiedzy o życiu ówczesnych Rzymian są głównie dzieła pozostawione nam przez pisarzy i dziejopisarzy. Rzymianie pozostawili po sobie mnóstwo dziwnych informacji i faktów, w które naprawdę czasami ciężko uwierzyć.

Zachęcam do podsyłania mi swoich propozycji oraz wskazywania ewentualnych poprawek lub nieścisłości.

Rekonstrukcja baru ulicznego w Pompejach

Rekonstrukcja baru ulicznego (thermopolium) w Pompejach. Thermopolium był to antyczny uliczny bar, który dosłownie znaczy: „miejsce gdzie sprzedaje się (coś) ciepłego”. Tego typu miejsca był w miastach greckich lub rzymskich popularne wśród biedoty, której nie było stać na własną kuchnię. Współcześnie moglibyśmy takie miejsce określić jako „fast-food”.

Rekonstrukcja baru ulicznego w Pompejach

Rekonstrukcja wizerunku Cycerona

Rekonstrukcja komputerowa wizerunku Cycerona (106-43 p.n.e.) na bazie rzymskiej rzeźby. Wizualizacji dokonał Alessandro Tomasi, który do swoich prac wykorzystuje aplikacje Photoshop i Artbreeder. Jak zaznaczył artysta, w swojej pracy bazuje na licznych źródłach antycznych, a w swoim portfolio posiada liczne wizualizacje postaci ze starożytności.

Rekonstrukcja wizerunku Cycerona

Rekonstrukcja kolorystyczna nagrobku

Rekonstrukcja kolorystyczna nagrobku niejakiego M. Viniciusa Corinthusa i Tyche. Obiekt znajduje się w Muzeum Archeologicznym we Florencji. Datowane na I wiek p.n.e. Autorem rekonstrukcji jest Ritchie Pogorzelski.

Rekonstrukcja kolorystyczna nagrobku

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów