Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Ciekawostki starożytnego Rzymu (Rekonstrukcje)

Świat starożytnych Rzymian obfitował w szereg niesamowitych ciekawostek i informacji. Źródłem wiedzy o życiu ówczesnych Rzymian są głównie dzieła pozostawione nam przez pisarzy i dziejopisarzy. Rzymianie pozostawili po sobie mnóstwo dziwnych informacji i faktów, w które naprawdę czasami ciężko uwierzyć.

Zachęcam do podsyłania mi swoich propozycji oraz wskazywania ewentualnych poprawek lub nieścisłości.

Rekonstrukcja nimfeum Trajana w Efezie

Rekonstrukcja nimfeum Trajana (Nymphaeum Traiani) w Efezie (zachodnia Turcja). Obiekt powstał na polecenie lokalnego arystokraty Tyberiusza Klaudiusza Aristiona około roku 114 n.e., na cześć bogini Artemidy i cesarza Trajana.

Wizualizacja kamienicy w antycznym Rzymie

Bardzo interesująca wizualizacja kamienicy w antycznym Rzymie, tzw. insuli. Insula była miejscem zamieszkania zwykłych obywateli Rzymu, coś na kształt obecnych bloków. Kamienice liczyły sobie kilka pięter, a ściany miały okna i drzwi wychodzących na ulice, które otaczały je najczęściej z czterech stron.

Rekonstrukcja rzymskiej willi w Chedworth

Rekonstrukcja rzymskiej willi w Chedworth (południowo-zachodnia Anglia), która powstała na początku II wieku n.e. Zachowane pozostałości willi dowodzą, że był to jeden z największych tego typów obiektów odkrytych w Anglii.

Wizualizacja Złotego Domu Nerona

Wizualizacja Złotego Domu Nerona, wielkiego pałacu cesarza, który powstawał w latach 64-68 n.e. Prace budowlane przerwano po jego śmierci. Złoty Dom Nerona, nazywany także Domus Aurea, zlokalizowany był pomiędzy wzgórzami Palatynu i Eskwilinu. To w „Złotym Domu” Neron spędził swój ostatni dzień życia w 68 roku n.e.

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów