Świątynia Concordii („Zgody”) swoją nazwę zawdzięcza łacińskiej inskrypcji, która zachowała się w okolicach budowli i głosiła „harmonię mieszkańców Agrigentum”. Kolumny świątyni wykonane zostały w porządku doryckim i datowane są na V wiek p.n.e. Z przodu i tyłu budowli znajduje się sześć kolumn; po trzynaście z każdego z boków. Świątynia znajduje się w tzw. Dolinie Świątyń w centralnej części Sycylii, w Agrigento (rzymskie Agrigentum, greckie Akragas).
Budowla ma 40 na 17 metrów. Jest to jedna z najlepiej zachowanych świątyń antycznych na świecie, a z pewnością na Sycylii. W środku świątynia podzielona została na trzy izby: środkową (cella), przedsionek (pronaos), oraz izbę na tyle (opisthodomos). Po bokach od wejścia do izby środkowej znajdowały się schody, którymi można było wejść na dach.
Budowla przetrwała do naszych czasów w wyjątkowo dobrym stanie, co wynika z faktu, że świątynia stała się bazyliką chrześcijańską. Według tradycji biskup Grzegorz pod koniec VI wieku miał przekształcić budowlę w przybytek świętego Piotra i Pawła. Podwójna dedykacja, może wynikać z faktu, że wcześniej świątynia była poświęcona Dioskurom – Kastorowi i Polluksowi. Przestrzenie między kolumnami zostały zamurowane; dopiero w XVIII wieku przywrócono obiektowi pierwotny wygląd.
W okolicach budowli znajdują się pozostałości po nekropolii, istniejącej w III-VI wieku n.e.