Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Grenadzie natrafiono na trzecią Wenus

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Grenadzie natrafiono na trzecią Wenus
W Grenadzie natrafiono na trzecią Wenus

W hiszpańskim mieście Grenada natrafiono na wyjątkowe znalezisko – statuę bogini Wenus. Do odkrycia doszło w sierpniu 2018 roku. W latach 2012-2013 wydobyto z ziemi na tym samym obszarze dwie inne rzeźby bóstwa.

Odkryta „trzecia Wenus” mierzy 60 cm wysokości i jest w znacznie lepszym stanie niż poprzedniczki. Posąg umiejscowiony był w rzymskiej willi, której pozostałości przetrwały do naszych czasów.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów