Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Życie codzienne krasnoludków w starożytności i wiekach średnich. Studium archeologiczne

Cezary Buśko

Życie codzienne krasnoludków w starożytności i wiekach średnich. Studium archeologiczne

Przez wiele stuleci negowano fizyczne istnienie krasnoludków, wkładając między bajki wszelkie doniesienia na ich temat, a odnajdywane często przedmioty będące wytworem krasnoludzkich warsztatów przypisywano człowiekowi. Dopiero od kilku lat krasnoludki coraz częściej stają się przedmiotem poważnych badań naukowych.” Materialne pozostałości kultury krasnoludków odkrywano od wielu dziesiątek lat w trakcie badań archeologicznych prowadzonych w różnych częściach Europy, lecz ich poprawna identyfikacja nastąpiła dopiero w roku 2003, kiedy to na placu przy kościele św. Elżbiety we Wrocławiu odsłonięto relikty krasnoludzkiego osadnictwa pradziejowego i średniowiecznego. Znaleziono tu liczny zbiór miniaturowych przedmiotów codziennego użytku – eksponowanych obecnie w Muzeum Krasnoludków – które z racji swoich rozmiarów z pewnością nie mogły być wykorzystywane przez ludzi jako narzędzia pracy. Wielkość tych przedmiotów jednoznacznie wskazuje, iż funkcję swą mogły jedynie spełniać w przypadku użytkowania przez osobników nie przekraczających 10-30 cm wzrostu!”

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów