Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Fałszywi antyczni Rzymianie pod Koloseum wciąż obecni

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Fałszywi antyczni Rzymianie pod Koloseum wciąż obecni
Fałszywi antyczni Rzymianie pod Koloseum wciąż obecni | Zdjęcie: Lindsay Shapka

Pod Koloseum w dalszym ciągu można spotkać osoby przebrane za rzymskich żołnierzy lub centurionów, które wyłudzają pieniądze od turystów.

Jak podaje Onet.pl, przykładowa sytuacja miała miejsce w sierpniu tego roku, kiedy pod Koloseum pseudoartyści pozowali z turystami, a potem żądali od nich zapłaty, nawet w wysokości 500 euro. Kiedy turyści mówili, że nie mają pieniędzy, byli zmuszani do pójścia do bankomatu i wyciągnięcia pieniędzy. Inne przypadki wspominają groźby pobicia. Sprawy bada lokalna policja.

Policja zaznacza także, żeby nie korzystać z usług „przebierańców”, a w przypadku ich pojawienia należy poinformować najbliższe służby. Nadmienić należy, że wprowadzano prawo zakazujące takiej „pracy” pod Koloseum pod groźbą grzywny.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów