Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymski fort Epiacum otrzymał dofinansowanie

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski fort Epiacum otrzymał dofinansowanie
Rzymski fort Epiacum otrzymał dofinansowanie

W północnej Anglii, w hrabstwie Kumbria, znajdują się pozostałości po rzymskim forcie Epiacum, który powstał na początku II wieku n.e. Miejsce otrzymało wsparcie w wysokości 10 tysięcy funtów od prywatnego inwestora.

Dr Tony Henfrey zdecydował się na taki ruch, gdyż widzi ogromny potencjał w tym miejscu. Uważa, że fort może skrywać podobne skarby, jak słynny fort w Vindolandzie. Stowarzyszenie prowadzone przez jego rodzinę założone zostało, aby wspierać miejsca, które niosą za sobą walory edukacyjne.

Naukowcy podejrzewają, że fort Epiacum miał na celu wsparcie obrony muru Hadriana oraz zabezpieczenie wydobycia ołowiu. Jest to jeden z najwyżej położonych rzymskich fortów w Brytanii – znajduje się 330 metrów powyżej poziomu morza. W obozie znajdować się mogło około 480 piechoty i 128 jazdy.

Obóz znany jest ze swojego niespotykanego kształtu w formie diamentu.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów