Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Ciężarówka uszkodziła rzymski łuk w Anglii

Ciężarówka uszkodziła rzymski łuk w Anglii
Ciężarówka uszkodziła rzymski łuk w Anglii | Zdjęcie: RICHARD VAMPLEW/MEDIA LINCS

Najstarszy, wciąż użytkowany przez samochody, łuk rzymski w Brytanii został uszkodzony, po tym jak ciężarówka zaklinowała się w czasie przejeżdżania.

Obiekt rzymski datowany jest na III wiek n.e. i znajduje się w Lincoln. Policji udało się „uwolnić” ciężarówkę w ciągu pół godziny, jednak jak się potem okazało obiekt został lekko uszkodzony. Na drodze znaleziono kamienne fragmenty konstrukcji.

Jak twierdzą specjaliści, w ich odczuciu nie doszło do uszkodzenia fundamentów budowli. Dla pewności, jednak wezwano zespół konserwatorów, który ma zbadać konstrukcję.

Łuk stanowił północne wejście do rzymskiej kolonii w Lincoln.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów