Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Ciężarówka uszkodziła rzymski łuk w Anglii

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Ciężarówka uszkodziła rzymski łuk w Anglii
Ciężarówka uszkodziła rzymski łuk w Anglii | Zdjęcie: RICHARD VAMPLEW/MEDIA LINCS

Najstarszy, wciąż użytkowany przez samochody, łuk rzymski w Brytanii został uszkodzony w 2017 roku, po tym jak ciężarówka zaklinowała się w czasie przejeżdżania.

Obiekt rzymski datowany jest na III wiek n.e. i znajduje się w Lincoln. Policji udało się „uwolnić” ciężarówkę w ciągu pół godziny, jednak jak się potem okazało obiekt został lekko uszkodzony. Na drodze znaleziono kamienne fragmenty konstrukcji.

Jak twierdzą specjaliści, w ich odczuciu nie doszło do uszkodzenia fundamentów budowli. Dla pewności, jednak wezwano zespół konserwatorów, który ma zbadać konstrukcję.

Łuk stanowił północne wejście do rzymskiej kolonii w Lincoln.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów