Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Dwaj poszukiwacze skarbów odkryli niemal 2000 monet

Dwaj poszukiwacze skarbów odkryli niemal 2000 monet
Dwaj poszukiwacze skarbów odkryli niemal 2000 monet

Para poszukiwaczy skarbów odkryła niemal 2000 rzymskich monet na polu w Kornwalii (Anglia). Jak się okazało są to znaleziska z III wieku n.e.

Wraz z monetami znajdował się pojemnik z cyny z uchwytem i pokrywką, w którym zapewne monety się znajdowały. Znalazcy odkryli razem 1965 monet, które pochodzą z okresu 253-274 n.e.

Szczęśliwymi odkrywcami są 18-letni Kyle Neil i 45-letni Darren Troon. Obaj należą do klubu miłośników wykrywania metalu „Kernow Search and Recovery”. Znalezisko jest obecnie badane i wyceniane przez British Buseum. Zakupem monet jest zainteresowane Royal Cornwall Museum.

Dwaj poszukiwacze skarbów odkryli niemal 2000 monet

Źródła wykorzystane
  • Treasure hunting pair unearthed nearly 2000 Roman coins in a field in Cornwall, "CornwallLive", 23 sierpnia 2017

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów