Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Gloucester okryto liczne rzymskie pamiątki

W Gloucester okryto liczne rzymskie pamiątki
W Gloucester okryto liczne rzymskie pamiątki

W Gloucester (Anglia) mają miejsca wykopaliska w wyniku, których odkryto rzymskie cmentarzysko, a na nim liczne pochówki i fragmenty ceramiki.

Prace wykopaliskowe zaczęły się 9 stycznia i w chwili obecnej dobiegają końca. Miały one na celu zbadanie miejsca, w którym ma powstać duży kompleks mieszkalny – Linden Homes. Warto dodać, że pierwsze groby w tym miejscu odkryto już w 1966 roku podczas prac budowlanych prowadzonych pod budynek uniwersytecki.

W wyniku wykopalisk odkryto ogrodzenia, ulice, doły, cmentarz oraz dwa piece z czasów późno-rzymskich. Na cmentarzu pochowano razem 153 osoby, a 4 skremowano. Po badaniach stwierdzono, że zmarli byli raczej niskiego urodzenia, a liczne złamania dowodzą, że trudzili się ciężką fizyczną pracą.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów