Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Gloucester okryto liczne rzymskie pamiątki

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Gloucester okryto liczne rzymskie pamiątki
W Gloucester okryto liczne rzymskie pamiątki

W Gloucester (Anglia) mają miejsca wykopaliska w wyniku, których odkryto rzymskie cmentarzysko, a na nim liczne pochówki i fragmenty ceramiki.

Prace wykopaliskowe zaczęły się 9 stycznia i w chwili obecnej dobiegają końca. Miały one na celu zbadanie miejsca, w którym ma powstać duży kompleks mieszkalny – Linden Homes. Warto dodać, że pierwsze groby w tym miejscu odkryto już w 1966 roku podczas prac budowlanych prowadzonych pod budynek uniwersytecki.

W wyniku wykopalisk odkryto ogrodzenia, ulice, doły, cmentarz oraz dwa piece z czasów późno-rzymskich. Na cmentarzu pochowano razem 153 osoby, a 4 skremowano. Po badaniach stwierdzono, że zmarli byli raczej niskiego urodzenia, a liczne złamania dowodzą, że trudzili się ciężką fizyczną pracą.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów