Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Londynie powstaje restauracja, w której podawane będą dania rzymskie

W Londynie powstaje restauracja, w której podawane będą dania rzymskie
W Londynie powstaje restauracja, w której podawane będą dania rzymskie

W Londynie powstaje restauracja „ROMA”, w której podawane będą dania inspirowane kuchnią rzymską. Planowane otwarcie już 23 września.

Restauracja na 14 New London Street jest obecnie w trakcie ostatecznych przygotowań do otwarcia. Jej wystrój starano się maksymalnie dopasować do stylu antycznego Rzymu wprowadzając złote akcenty, mozaiki czy bankietowe siedziska.

Szef kuchni Arturs Gorjunovs, który pracował wcześniej w wielu restauracjach, m.in. Włoszech, Łotwie i Wielkiej Brytanii, twierdzi że w „Romie” przygotowane będzie sezonowe menu, uwzględniające lokalne mięso i owoce. W restauracji podawane będą także kawałki mięsa i potrawy typu tapenada, które powstają metodami kuchni rzymskiej.

Do obiadu napić się możemy np. dużej ilości wina z całego obszaru Cesarstwa Rzymskiego, m.in. Italii, Francji, Macedonii i Hiszpanii. Niektóre z nich ponoć mają pochodzić z winnic sięgających czasów antycznych.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów