Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Nowy serial o Rzymie „Britannia”

Cezar w trakcie inwazji na Brytanię
Czemu Cezar najechał Brytanię?

Sky i Amazon zamierzają wspólnymi siłami stworzyć nowy, oryginalny serial usytuowany w świecie antycznego Rzymu – Britannia. 

Ma to być liczący 10 odcinków serial telewizyjny, który przedstawiać będzie losy rzymskiej armii w 43 roku n.e., która rozpoczyna inwazję na celtycką Brytanię. Świat w filmie ma ukazywać między innymi walczące i dzikie kobiety oraz druidów, którzy są w stanie przywołać piekielne istoty z podziemia.

Scenariusz napisał laureat wielu nagród Jez Butterworth, a na ekranie zobaczymy m.in. Kelly Reilly, Davida Morrisseya, Zoë Wanamakera czy Stanleya Webera. Prace na serialem trwają obecnie w Pradze i Walii, a premiera zapowiedziana jest na 2017 rok. W Anglii serial puści Sky 1; w USA, Amazon Prime Video.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów