Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto rzymskie szkielety w Pontefract

Odkryto rzymskie szkielety w Pontefract
Odkryto rzymskie szkielety w Pontefract

W Pontefract (północna Anglia) odkryto rzymskie szkielety. Natrafiono na nie na obrzeżach miasta, gdzie wydobyto pozostałości po rzymskim ośrodku.

Archeolodzy łącznie wydobyli ponad 30 szkieletów. Szczątki ludzkie pochowano z liczną ceramiką czy biżuterią.

Szkielety mają zostać wydobyte z ziemi i przewiezione do laboratorium, gdzie naukowcy spróbują poznać przeszłość tutejszych mieszkańców. Według ich podejrzeń, ciała pochodzą sprzed 1700 lat i należały do lokalnych rolników.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów