Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odpompowano 250 tys. litrów wody w rzymskich termach w Bath

Odpompowano 250 tys. litrów wody w rzymskich termach w Bath
Odpompowano 250 tys. litrów wody w rzymskich termach w Bath

Woda znajdująca się w rzymskich termach w Bath w Anglii została odpompowana. Jest to rutynowy zabieg, który ma na celu umożliwienie służbom sprzątającym oczyszczenie basenów.

Woda w łaźniach stawała się mętna i zanieczyszczona,  a znajdujące się w basenie algi nie mogły się dobrze rozwijać. W tym celu odpompowano 250 tysięcy litrów wody, z liczącego 1, 6 metra wysokości basenu.

Łaźnie w Bath zbudowano w roku 76 n.e. Woda termalne są naturalnie ogrzewane przez gorące źródła. Niegdyś miejsce to cieszyło się w Brytanii dużą popularnością. Obecnie kąpiele w wodze są zakazane. Termy w Bath są ważną atrakcją turystyczną i co roku przyjmują ponad milion turystów.

Wody termalne, które są otwarte na słońce, są świetnym miejscem na rozwój alg, co powoduje, że woda ma charakterystyczny zielony odcień.

Po zakończeniu prac sprzątających, woda ma zostać ponownie wpompowana.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów