Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Po raz kolejny Wielkie Igrzyska Rzymskie w Nimes

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Po raz kolejny Wielkie Igrzyska Rzymskie w Nimes
Po raz kolejny Wielkie Igrzyska Rzymskie w Nimes

Już po raz kolejny w Nimes, czyli dawnym Nemausus 3, 4 i 5 maja odbędą się Wielkie Igrzyska Rzymskie. W tym roku „Les Grands Jeux Romains” zostaną poświęcone władcom barbarzyńców. Spektakl „Les Rois Barbares” będzie ukazywał zmagania Gajusza Mariusza z Cymbrami i Teutonami.

W tym roku po raz pierwszy posiadacze biletów premium mają mieć szansę uczestniczenia w w przygotowaniach do przedstawienia wraz z aktorami nosząc kostiumy z epoki. Po raz pierwszy od 1 do 5 maja, Culturespaces oraz AERA (Association Européenne de Reconstitution Antique) ustawi obóz legionistów, gdzie uczestnicy będą mieć okazję żyć, jak legioniści. Tematem przewodnim imprezy jest, jak zwykle, wizyta cesarza Hadriana w Nemausus po drodze z Brytanii do Rzymu. Zabawa odbywa się pod czujnym okiem profesorów z francuskich uniwersytetów. Imprezę wzbogacają konferencje naukowe.  Bilety wciąż do nabycia. Imprezy na mieście są nieodpłatne.


Autor: Izabela Henning
Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów