Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Czy powstanie sequel „Gladiatora”?

Russel Crowe jako generał Maximus w filmie Gladiator
Russel Crowe jako generał Maximus w filmie Gladiator

Ridley Scott, który wyreżyserował słynnego „Gladiatora” ma pomysł na kontynuację filmu. Nie wiadomo na razie, czy dojdzie on do skutku, ale z pewnością byłoby to wyjątkowe wydarzenie.

„Gladiator” to jeden z najgłośniejszych filmów w historii. Historia Maximusa poruszyła widzów na całym świecie i do dziś produkcja ta jest uznawana za jeden z największych reżyserskich sukcesów Ridleya Scotta. Wydaje się, że twórca chciałby ten sukces powtórzyć, mimo tego, że fabuła filmu stanowiła zamkniętą całość i trudno doszukiwać się tam drogi do kontynuacji.

Jak wyznał reżyser w rozmowie z „Entertainment Weekly”, ma pomysł na kontynuację „Gladiatora”. Nie wiadomo jednak na razie, czy dojdzie ona do skutku. – Wiem, jak sprowadzić go z powrotem. Już słyszałem te wszystkie zarzuty od wytwórni, brzmiące „ale przecież on nie żyje”. Ale jest pewien sposób, by go przywrócić. Nie wiem czy kiedykolwiek do tego dojdzie. Gladiator był nakręcony w roku 2000, od tego czasu Russell trochę się zmienił. W dodatku obecnie też jest zajęty, ale postaram się zainteresować go moim projektem – powiedział.

Na dalsze ewentualne informacje trzeba póki co poczekać.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów