Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Czy powstanie sequel „Gladiatora”?

Russel Crowe jako generał Maximus w filmie Gladiator
Russel Crowe jako generał Maximus w filmie Gladiator

Ridley Scott, który wyreżyserował słynnego „Gladiatora” ma pomysł na kontynuację filmu. Nie wiadomo na razie, czy dojdzie on do skutku, ale z pewnością byłoby to wyjątkowe wydarzenie.

„Gladiator” to jeden z najgłośniejszych filmów w historii. Historia Maximusa poruszyła widzów na całym świecie i do dziś produkcja ta jest uznawana za jeden z największych reżyserskich sukcesów Ridleya Scotta. Wydaje się, że twórca chciałby ten sukces powtórzyć, mimo tego, że fabuła filmu stanowiła zamkniętą całość i trudno doszukiwać się tam drogi do kontynuacji.

Jak wyznał reżyser w rozmowie z „Entertainment Weekly”, ma pomysł na kontynuację „Gladiatora”. Nie wiadomo jednak na razie, czy dojdzie ona do skutku. – Wiem, jak sprowadzić go z powrotem. Już słyszałem te wszystkie zarzuty od wytwórni, brzmiące „ale przecież on nie żyje”. Ale jest pewien sposób, by go przywrócić. Nie wiem czy kiedykolwiek do tego dojdzie. Gladiator był nakręcony w roku 2000, od tego czasu Russell trochę się zmienił. W dodatku obecnie też jest zajęty, ale postaram się zainteresować go moim projektem – powiedział.

Na dalsze ewentualne informacje trzeba póki co poczekać.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów