Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Rochester natrafiono na liczącą 2000 lat rzymską drogę

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Rochester natrafiono na liczącą 2000 lat rzymską drogę
W Rochester natrafiono na liczącą 2000 lat rzymską drogę | Zdjęcie: SWNS

Prowadzone, w ścisłym centrum miasta Rochester w Anglii, prace budowlane wydobyły w 2016 roku na światło dzienne fragment rzymskiej drogi, liczącej 2000 lat.

Prace trwały w budynku, który kupił konserwator Mark Lucas z synem, w celu przekształcenia miejsca w sklep. W trakcie odgruzowywania, usuwania brudu,  kurzu i tłuszczu w piwnicy,  dostrzegli kamień w rogu pomieszczenia, który ku ich zdziwieniu ciągnął się do drugiego końca izby. W sumie fragment drogi liczy cztery metry długości. Dla zabezpieczenia odkrycia, od góry zasłonięto drogę szklaną pokrywą, tak aby goście mogli podziwiać zabytek.

Odkryta droga w Rochester, powstała w roku 43 n.e. i była w czasach rzymskich wykorzystywana do przemarszu wojsk z nabrzeża do Londynu.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów