Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymskie artefakty mają się znaleźć na wystawie w muzeum w Barnard Castle

Rzymskie artefakty mają się znaleźć na wystawie w muzeum w Barnard Castle
Rzymskie artefakty mają się znaleźć na wystawie w muzeum w Barnard Castle | Zdjęcie: CHRIS BOOTH

Pochodzące z czasów rzymskich oraz prehistorycznych znaleziska, odkryte przy pracach budowlanych mają znaleźć się w muzeum Bowes w Barnard Castle, w Anglii.

Podczas prac konstrukcyjnych przy drodze A1, trwających przez 3 lata, między Barton a Leeming Bar, odkryto ponad 200 tysięcy znalezisk. Wśród obiektów można wyróżnić rzeźbiony kamień ukazujący Herkulesa i lwa oraz dwa pozłacane przedmioty.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów