Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W północno-wschodniej Walii odkryto rzymską willę

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W północno wschodniej Walii odkryto rzymską willę
W północno-wschodniej Walii odkryto rzymską willę | Zdjęcie: Wrexham council

W północno-wschodniej Walii, w Wrexham, odkryto rzymską willę, która datowana jest na wczesny IV wiek n.e. Odkrycia dokonali poszukiwacze antycznych artefaktów.

Na informację o znalezionych licznych obiektach z czasów rzymskich archeolodzy z Wrexham Museum zdecydowali się wykonać geodezyjne badanie radarowe, które potwierdziły przypuszczenia odnośnie budowli rzymskiej. Obrazy ukazują obecność kamienia i cegieł ułożonych wokół dziedzińca.

Jak twierdzą badacze znalezisko jest ciekawe, gdyż może zmienić przypuszczenia naukowców, jakoby Rzymianie w tym obszarze żyli głównie w wojskowych ośrodkach lub też zwykły rolniczych obiektach. Willa rzuca nowe spojrzenie na obecność Rzymian w tym regionie.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów