Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W północno-wschodniej Walii odkryto rzymską willę

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W północno wschodniej Walii odkryto rzymską willę
W północno-wschodniej Walii odkryto rzymską willę | Zdjęcie: Wrexham council

W północno-wschodniej Walii, w Wrexham, odkryto rzymską willę, która datowana jest na wczesny IV wiek n.e. Odkrycia dokonali poszukiwacze antycznych artefaktów.

Na informację o znalezionych licznych obiektach z czasów rzymskich archeolodzy z Wrexham Museum zdecydowali się wykonać geodezyjne badanie radarowe, które potwierdziły przypuszczenia odnośnie budowli rzymskiej. Obrazy ukazują obecność kamienia i cegieł ułożonych wokół dziedzińca.

Jak twierdzą badacze znalezisko jest ciekawe, gdyż może zmienić przypuszczenia naukowców, jakoby Rzymianie w tym obszarze żyli głównie w wojskowych ośrodkach lub też zwykły rolniczych obiektach. Willa rzuca nowe spojrzenie na obecność Rzymian w tym regionie.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów