Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Pompejach odkryto pokój niewolników

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Pompejach odkryto pokój niewolników
W Pompejach odkryto pokój niewolników

Na północ od Pompejów archeolodzy odkryli zachowany w dobrym stanie pokój niewolników w wilii Civita Giuliana, w okolicach stajni. W pokoju znajdowały się drewniane prycze, nocniki a także fragmenty uprzęży koni i powozu.

W izbie odkryto także liczne naczynia oraz amfory. Wspomniane łóżka miały od 1,7 do 1,4 metra długości. Naukowcy podejrzewają, że pokój zamieszkany był przez rodzinę niewolników. Pokój ma 16 metrów kwadratowych oraz małe okno.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów