Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

W Słowacji odkryto rzymską monetę z IV wieku

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

W Słowacji odkryto rzymską monetę z IV wieku
W Słowacji odkryto rzymską monetę z IV wieku | Zdjęcie: TASR

W słowackim mieście Spiskie Włochy odkryto niesamowite znalezisko – rzymską monetę datowaną na IV wiek n.e. Przedstawia ona cesarza Konstancjusza II, który rządził między 337 a 361 rokiem n.e.

Znalezisko znajdowało się w okolicach lokalnego kościoła i, jak sądzą badacze, mogło zostać złożone w celu „protekcji”/ochrony budynku przed złymi mocami. Moneta zapewne znalazła się na tych terenach w wyniku handlu.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów