Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wewnątrz odnowionych budynków w Pompejach

Odrestaurowany budynek w Pompejach
Odrestaurowany budynek w Pompejach

Sześć budowli antycznych Pompejów, które od 2012 roku były poddane pracom renowacyjnym, finalnie mogło zostać wystawionych na widok publiczny. Oficjalna inauguracja miała miejsce w święta Bożego Narodzenia przy obecności premiera Włoch Matteo Renzi’ego.

W ciągu zaledwie dwóch dni od udostępnienia atrakcji,  miasto zostało odwiedzone przez niemal 13 tysięcy turystów. Prace renowacyjne ufundowane zostały z projektu dotowanego przez Unię Europejską na kwotę około 3 milionów euro. Poniżej kilka zdjęć.

Wewnątrz odnowionych budynków w Pompejach

Wewnątrz odnowionych budynków w Pompejach

Wewnątrz odnowionych budynków w Pompejach

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów