Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wewnątrz odnowionych budynków w Pompejach

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Odrestaurowany budynek w Pompejach
Odrestaurowany budynek w Pompejach

Sześć budowli antycznych Pompejów, które od 2012 roku były poddane pracom renowacyjnym, finalnie mogło zostać wystawionych na widok publiczny. Oficjalna inauguracja miała miejsce w święta Bożego Narodzenia przy obecności premiera Włoch Matteo Renzi’ego.

W ciągu zaledwie dwóch dni od udostępnienia atrakcji,  miasto zostało odwiedzone przez niemal 13 tysięcy turystów. Prace renowacyjne ufundowane zostały z projektu dotowanego przez Unię Europejską na kwotę około 3 milionów euro. Poniżej kilka zdjęć.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów