Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Zaginione rzymskie artefakty odnalezione na aukcji

Zaginione rzymskie artefakty odnalezione na aukcji
Zaginione rzymskie artefakty odnalezione na aukcji | Zdjęcie: Essex Police

Dwanaście lat temu w Colchester (Anglia) skradziono rzymskie trumny, które odkryto obok St Mary’s Hospital. Ku zaskoczeniu wszystkich zaginione artefakty zostały wystawione na sprzedaż na aukcji.

Obecnie trwają badania naukowców nad znaleziskami. Badacze są zachwyceni, że wspaniałe obiekty będą mogły zostać lepiej poznane oraz wystawione na pokaz dla wszystkich pasjonatów historii.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów