Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Pod znakiem zapytania dalsze wydobywanie amfiteatru w Chester

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Pod znakiem zapytania dalsze wydobywanie amfiteatru w Chester
Pod znakiem zapytania dalsze wydobywanie amfiteatru w Chester

Kampania prowadzona na rzecz całkowitego odkrycia amfiteatru rzymskiego w Chester (Anglia) została zblokowana decyzją rady miasta.

Amfiteatr jest największą tego typu budowlą, dotychczas odkrytą, w Brytanii. Datowana jest ona na I wiek n.e., kiedy to powstał fort Deva Victrix. Na arenie przybytku organizowano walki kogutów, zapasy, starcia bokserskie czy walki gladiatorów. Amfiteatr około 350 roku n.e. przestał być użytkowany.

Budowla odkryta została w 1929 roku, kiedy to podczas prac budowlanych wydobyto na światło dzienne ścianę budowli. Do 1960 roku odkryto jedynie 80% budowli. Obecnie dalsze wykopaliska blokowane są przez fakt, że pozostała część budowli pokrywa się z Dee House. Rada Miasta nie godzi się na dalsze prowadzenie wykopalisk. Twierdzi, że nowe odkrycia nie wniosą nic niesamowitego, a Dee House ma wartość narodową. Ostateczna decyzja a propos tego miejsca ma zostać podjęta na przestrzeni kolejnych miesięcy.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów