Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Zrekonstruowano rzymską bramę i mury w Richborough

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Zrekonstruowano rzymską bramę i mury w Richborough
Zrekonstruowano rzymską bramę i mury w Richborough | Zdjęcie: Jim Holden/English Heritage

W Richborough (południowo-wschodnia Brytania) zrekonstruowano rzymską bramę z fragmentem murów obronnych. Powstała ona dokładnie w miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się tam budowla.

Mury miały 8 metrów wysokości i pozwalały antycznym żołnierzom swobodnie wypatrywać zagrożenia oraz chronić obóz wojskowych znajdujący się w Richborough. Umocnienia w Richborough w czasie inwazji w roku 43 n.e. miały na celu zabezpieczenie desantu wojsk rzymskich i ochronę statków przybywających do brzegu Brytanii. Nieodbudowane wieże z kolei, były miejscem gromadzenia zapasów i żołnierzy.

Mury i bramę wykonano z drewna dębowego; ponoć rekonstrukcja powstała metodami rzymskimi. Budowla sfinansowana została przez organizację pożytku publicznego „English Heritage”.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów