Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: [email protected]

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: Aszerat

Książka "Aszerat" autorstwa Aleksandry Mazur to powieść historyczna opowiadająca historię kobiety, która pod wpływem tragicznych doświadczeń życiowych ucieka z domu i przyłącza się do wspólnoty wczesnych chrześcijan. Książka wydana została przez wydawnictwo Św. Wojciecha.

Recenzja: New Frontiers. Law and society in the Roman world

(red. Paul J. du Plessis)

Książka "New Frontiers. Law and society in the Roman world", napisana pod redakcją Paula J. du Plessisa, to pozycja zbierająca jedenaście artykułów naukowych z tematyki prawa rzymskiego. Książka jest wynikiem interdyscyplinarnej współpracy różnych autorów, którzy poruszają interesujące zagadnienia związane z prawem i społeczeństwem w świecie antycznego Rzymu. Książka wydana została przez „Edinburgh University Press”.

Recenzja: Roman Law before the Twelve Tables

Sinclair W. Bell, Paul J. Plessis

Książka "Roman Law before the Twelve Tables" wydana pod redakcją Sinclaira W. Bella oraz Paula J. Plessisa jest to pozycja naukowa, w której poszczególni autorzy skupiają się na zagadnieniu rzymskiego prawa, sprzed ustanowienia Dwunastu Tablic.

Recenzja: Early Rome to 290 BC

Guy Bradley

Książka "Early Rome to 290 BC.The Beginnings of the City and the Rise of the Republic" autorstwa Guya Bradley'a to pozycja opowiadająca o najwcześniejszym okresie państwa rzymskiego. Czytelnik poznaje Rzym od późnej epoki brązu po 290 rok p.n.e. Książka zostałą wydana przez Edinburgh University Press.

Recenzja: Zbiór wiadomości godnych uwagi albo Polihistor

Gajusz Juliusz Solinus (tł. Bartosz Jan Kołoczek)

Książka "Zbiór wiadomości godnych uwagi albo Polihistor" to przekład dzieła rzymskiego pisarza Gajusza Juliusza Solinusa, wykonany przez Bartosza Jana Kołoczka. Czas powstania antycznego utworu nie jest do końca pewny, jednak przyjmuje się datowanie na początek III wieku n.e.

Recenzja: Celtowie. Dzieje

Daithi O'Hogain

W swojej książce, pan Daithi O'Hogain (1949 - 2011), o jak najbardziej, jak tylko można irlandzko brzmiącym imieniu i nazwisku, zaserwował swoim czytelnikom przekrojową relację o dziejach swoich przodków, czyli Celtów. Opisał to w książce, o wszystko mówiącym tytule "Celtowie. Dzieje".

Recenzja: Pradzieje Balearów

Cezary Namirski

Książka "Pradzieje Balearów" autorstwa Cezarego Namirskiego, jak nazwa wskazuje, skupia się na przedstawieniu najodleglejszych dziejów Balearów, wysp znajdujących się na południowy-wschód od Hiszpanii.

Recenzja: The Romans Pop-Up

Andy i Maggie Hall

Książka "The Romans Pop-Up" autorstwa Andy i Maggie Hall to książeczka skierowana do młodszych Czytelników, którzy poprzez wycinanie i klejenie mogą odtworzyć scenerie z antycznego Rzymu oraz poznać jego historię.

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów