Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: [email protected]

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: Trajan: Rome’s Last Conqueror

Nicholas Jackson

Książka "Trajan: Rome's Last Conqueror" autorstwa Nicholasa Jacksona to pozycja, jak tytuł wskazuje, opisująca życie i dokonania jednego z największych cesarzy rzymskich, za którego rządów cesarstwo rzymskie osiągnęło największy zasięg terytorialny w historii. Pozycja wydana została przez Greenhill Books.

Trajan Romes Last Conqueror

Recenzja: Adwokat Nerona

Sebastian Konowoł

Książka "Adwokat Nerona" autorstwa Sebastiana Konowoła to powieść historyczna, której akcja toczy się w roku 64 n.e., a dokładnie w trakcie wielkiego pożaru w Rzymie. Bohater utworu - Lucjusz Anniusz - otrzymał zadanie od samego cesarza, aby zdobyć dowody na winę chrześcijan. Jak się jednak okazuje, Anniusz odkrywa niebezpieczne informacje, które mogą zagrozić bezpośrednio jego życiu.

Adwokat Nerona

Recenzja: Bizancjum w dobie bitwy pod Mantzikert

Jacek Bonarek

Książka "Bizancjum w dobie bitwy pod Mantzikert" autorstwa Jacka Bonarka skupia się na opisie bitwy z 1071 roku, która według wielu historyków zadecydowała o upadku mocarstwowego statusu Cesarstwa Bizantyńskiego. W wyniku porażki wojsk Bizancjum, Turkowie byli w stanie zdominować Anatolię (obecna środkowa Turcja), a lokalną ludność skutecznie związać z nową władzą.

Bizancjum w dobie bitwy pod Mantzikert

Recenzja: „Bizancjum. Niezwykłe dziedzictwo średniowiecznego Imperium”

Judith Herrin

Pani Judith Herrin - Brytyjska badaczka dziejów Wschodniego Cesarstwa Rzymskiego, znanego szerzej, jako Bizancjum, zaoferowała swoim czytelnikom nietypową książkę o tym właśnie państwie. Tytuł tego, napisanego pod wpływem kontaktów z niewyspecjalizowanym w tematyce odbiorcom, dzieła to "Bizancjum. Niezwykłe dziedzictwo średniowiecznego Imperium".

Bizancjum. Niezwykłe dziedzictwo średniowiecznego Imperium

Recenzja: Sztuka Wojenna w rzymskiej Europie: 350 – 425

Hugh Elton

Amerykański historyk, pan Hugh Elton, który obecnie pracuje w Kanadzie opublikował już jakiś czas temu, bo w 1996 roku książkę zatytułowaną "Sztuka Wojenna w rzymskiej Europie: 350 - 425 ", w której to poddał dogłębnej rewizji niektóre z utartych poglądów o armii późnego Cesarstwa Rzymskiego. Jest to nieco rozszerzona wersja jego rozprawy doktorskiej, obronionej w 1994 roku.

Sztuka Wojenna w rzymskiej Europie 350 425

Recenzja: Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich

Adrian Goldsworthy

Książka "Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich" autorstwa Adriana Goldsworthy'ego to pozycja opowiadająca dzieje zmagań Republiki Rzymskiej z Kartaginą. Tzw. wojny punickie po dziś dzień zajmują wielu historyków i pasjonatów, a działania wojenne - zwłaszcza w drugiej wojnie - są bazą informacji dla wojskowych adeptów.

Upadek Kartaginy

Recenzja: Conquering Jerusalem

Stephen Dando-Collins

Książka „Conquering Jerusalem” autorstwa Stephena Dando-Collinsa to pozycja opowiadająca o wojnie żydowskiej w latach 66-73 n.e. Autor postanowił skupić się na wydarzeniach jednego z największych buntów, jakie wybuchły na terenie Imperium Rzymskiego.

Conquering Jerusalem

Recenzja: Constantine at the Bridge

Stephen Dando-Collins

Książka "Constantine at the Bridge" autorstwa Stephena Dando-Collinsa to pozycja opowiadająca o Konstantynie I, człowieku który po niemal trzydziestu latach występowania podziału władzy ponownie zjednoczył Imperium Rzymskie w rękach jednego człowieka. Co więcej, to jemu większość osób przypisuje przyczynienie się do wzrostu znaczenia chrześcijaństwa w państwie rzymskim.

Constantine at the Bridge

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów