Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: [email protected]

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: Julius Caesar: Rome’s Greatest Warlord

Simon Elliott

Książka "Julius Caesar: Rome's Greatest Warlord" autorstwa Simona Elliotta to pozycja jak tytuł wskazuje opowiadająca o życiu i osiągnięciach Juliusza Cezara, wielkiej postaci historii świata antycznego, a przede wszystkim wybitnego wodza i polityka.

Julius Caesar Rome's Greatest Warlord

Recenzja: Historia wojen

Prokopiusz z Cezarei

Książka "Historia wojen" autorstwa Prokopiusza z Cezarei jest to liczące osiem ksiąg dzieło bizantyńskiego historyka i wojskowego, w którym przedstawione zostają nam wydarzenia z lat 527-553 n.e., kiedy to Cesarstwo Bizantyńskie pod rządami Justyniana I toczyło walki na wschodzie z Persami, a na zachodzie z Wandalami i Ostrogotami. Tłumaczenie i opracowanie wydane zostało przez wydawnictwo Historia Iagellonica.

Historia wojen

Recenzja: Barwny półświatek starożytnego Rzymu

Vicky Leon

Chcesz poznać historię starożytnego Rzymu, ale nudzą cię długie historyczne rozprawy? Uwielbiasz opowieści z życia wzięte?A zatem ta propozycja  jest  idealna  dla Ciebie. Vicky Leon w swojej książce opowiada o prawdziwym życiu w antycznej metropolii : snuje historie  zwykłych  ludzi, a przede wszystkim  maluje przed czytelnikiem  zaskakującą mozaikę profesji, fachów i  zawodów.

Barwny półświatek starożytnego Rzymu

Recenzja: Kynoskefalaj 197 p.n.e.

Krzysztof Kęciek

Pan Krzysztof Kęciek, historyk starożytnik z naszego kraju, popełnił już jakiś czas temu książkę o bitwie pod Kynoskefalaj z 197 roku przed naszą erą, która to wyszła na światło dzienne w ramach zasłużonej serii "Bitwy Historyczne".

Kynoskefalaj 197 p.n.e

Recenzja: Ptolemeusze i Rzym. Przyjaźń czy zależność

Tomasz Grabowski

Książka "Ptolemeusze i Rzym. Przyjaźń czy zależność" autorstwa Tomasza Grabowskiego to praca skupiająca się na gruntownej analizie i przedstawieniu stosunków politycznych pomiędzy tytułowymi państwami w latach 273-43 p.n.e. Książka została wydana przez Wydawnictwo Atryda.

Ptolemeusze i Rzym. Przyjaźń czy zależność

Recenzja: Świat Hellenistyczny

Frank William Walbank

Brytyjski badacz dziejów przeszłości, wybitny komentator dzieła Polibiusza z Megalopolis (ok. 200 p. n. e. - ok. 118 p. n. e.), pan Frank William Walbank (1909 - 2008) napisał także książkę, zatytułowaną "Świat Hellenistyczny".

Świat Hellenistyczny

Recenzja: Dacia – The Roman Wars: Volume I Sarmizegetusa

Radu Oltean

Książka "Dacia - The Roman Wars: Volume I Sarmizegetusa" autorstwa Radu Oltean to pozycja angielskojęzyczna, która skupia się na przedstawieniu pierwszej wojny dackiej Trajana w latach 101-102 n.e., bazując na najnowszych wynikach badań archeologicznych i opracowaniach.

Dacia The Roman Wars Volume I Sarmizegetusa

Recenzja: Wyprawa Cyrusa

Ksenofont

Książka "Wyprawa Cyrusa" autorstwa antycznego pisarza i wojskowego Ksenofonta to z pewnością dzieło nietuzinkowe. Dzięki najnowszemu wydaniu Spółdzielni Wydawniczej "Czytelnik" mamy możliwość śledzić losy Spartan i Greków, którzy po zaciągnięciu się do armii Cyrusa Młodszego są zmuszeni wrócić do ojczyzny podróżując przez olbrzymie ziemie Persów. Wydarzenia opisane zostały przez Ksenofonta, żołnierza, a potem jednego z dowódców powracającego wojska greckiego.

Wyprawa Cyrusa

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów