Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie (Inne)

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: [email protected]

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: Monstrosity and Philosophy. Radical Otherness in Greek and Latin Culture

Filippo Del Lucchese

Książka "Monstrosity and Philosophy. Radical Otherness in Greek and Latin Culture" autorstwa Filippo Del Lucchese to pozycja opowiadająca o potworach w kulturze antycznej oraz prezentująca poglądy filozofów starożytnych na ten temat oraz powiązanych z tym zagadnień. Celem autora była rekonstrukcja koncepcji "potworności" wśród antycznych myślicieli. Książka wydana została przez „Edinburgh University Press”.

Recenzja: Celtowie. Dzieje

Daithi O'Hogain

W swojej książce, pan Daithi O'Hogain (1949 - 2011), o jak najbardziej, jak tylko można irlandzko brzmiącym imieniu i nazwisku, zaserwował swoim czytelnikom przekrojową relację o dziejach swoich przodków, czyli Celtów. Opisał to w książce, o wszystko mówiącym tytule "Celtowie. Dzieje".

Recenzja: Pradzieje Balearów

Cezary Namirski

Książka "Pradzieje Balearów" autorstwa Cezarego Namirskiego, jak nazwa wskazuje, skupia się na przedstawieniu najodleglejszych dziejów Balearów, wysp znajdujących się na południowy-wschód od Hiszpanii.

Recenzja: The Romans Pop-Up

Andy i Maggie Hall

Książka "The Romans Pop-Up" autorstwa Andy i Maggie Hall to książeczka skierowana do młodszych Czytelników, którzy poprzez wycinanie i klejenie mogą odtworzyć scenerie z antycznego Rzymu oraz poznać jego historię.

Recenzja: Geometric Patterns from Roman Mosaics

Robert Field

Książka "Geometric Patterns from Roman Mosaics" autorstwa Roberta Fielda to, pomimo małej objętości (około 60 stron), pozycja nietuzinkowa. W ręce Czytelnika oddane zostaje zestawienie ciekawszych mozaik rzymskich, a zarazem samouczek w celu stworzenia kompozycji antycznych na kartce papieru.

Recenzja: „Ostatni Triumf Ptolemeuszy”

Tomasz Grabowski

Okres hellenistyczny jest mi bliski, dlatego z chęcią sięgam po kolejne teksty traktujące o tej złożonej oraz burzliwej epoce, w której to świat dosłownie "poszerzył się" i powstało wiele nowego. Przeczytałem ostatnio niewielką książkę autorstwa pana Tomasza Grabowskiego o czwartej wojnie syryjskiej, zatytułowaną "Ostatni Triumf Ptolemeuszy".

Recenzja: Świt Średniowiecza

Vito Fumagalli

Włoski mediewista Vito Fumagalli (1938 - 1997) zaoferował swoim czytelnikom, krótki ale niezwykle barwny oraz szczegółowy obraz szóstego stulecia ery chrześcijańskiej, kiedy to dogasały zgliszcza po starym antyku, a w bliższym kontakcie z naturą rodził się nowy świat - świat wieków średnich, czyli średniowiecza.

Recenzja: Wiosna Chosrowa

Pietro Citati

Książka, będąca dziełem niewielkim gabarytowo potrafi czasem być tworem pełnym zarówno piękna, jak i treści. Taką pozytywną przypadłość ma praca pana Pietro Citati, zatytułowana "Wiosna Chosrowa", jaka powstała po jego wizycie w Iranie, jeszcze za czasów Szacha.

Recenzja: Alix Senator – tom 3 (Cykl Trucizn)

Valerie Mangin, Jacques Martin

"Alix Senator – tom 3 (Cykl Trucizn)" to trzecie wydanie zbiorcze komiksu, w którym tytułową rolę pełni Alix Grakchus, przyjaciel cesarza Oktawiana Augusta. Tym razem w pięknie oprawionej pozycji znajdziemy dwie fabuły: "Miasto Trucizn" oraz "Widma Rzymu".

Recenzja: Ab ovo: Antyk, Biblia etc.

Mikołaj Szymański

Książka „Ab ovo: Antyk, Biblia etc.” autorstwa Mikołaja Szymańskiego jest zbiorem felietonów poświęconych antykowi i Biblii. Autor jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, filologiem klasycznym, który w swoim dorobku ma zarówno tłumaczenia z greki jak i łaciny.

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów