Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie (Publikacje przekrojowe)

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: [email protected]

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: Powstanie Spartakusa 73-71 p.n.e.

Paweł Rochala

Książka "Powstanie Spartakusa 73-71 p.n.e." autorstwa Pawła Rochali, jak tytuł wskazuje, skupia się na wydarzeniach w latach 73-71 p.n.e., a dokładnie rzecz ujmując opisie powstania gladiatorów pod wodzą charyzmatycznego i zdolnego przywódcy Spartakusa. Pozycja jest wznowionym wydaniem książki - tym razem wydało ją wydawnictwo Atryda.

Powstanie Spartakusa 73 71 p.n.e

Recenzja: Wojna domowa w Rzymie w latach 193-197

Daria Janiszewska

Książka "Wojna domowa w Rzymie w latach 193-197" autorstwa Darii Janiszewskiej przedstawia Czytelnikowi w sposób gruntowny przebieg wydarzeń oraz walkę o władzę w imperium rzymskim po śmierci ostatniego władcy z dynastii Antoninów - Kommodusa. Książka nie jest nową pozycją na rynku, a wznowieniem, które wydało wydawnictwo Atryda - znane jest z antycznych publikacji.

Wojna domowa w Rzymie w latach 193 197

Recenzja: Roman Britain’s Pirate King

Simon Elliot

Książka "Roman Britain’s Pirate King; Carausius, Constantius Chlorus and the Fourth Roman Invasion of Britain" autorstwa Simona Elliotta to już kolejna pozycja słynnego angielskiego historyka dotycząca historii antycznego Rzymu. Tym razem poznajemy niezwykle interesujący okres z dziejów imperium rzymskiego - rewoltę Karauzjusza z końca III wieku n.e. Ten wódz rzymski oddzielił Brytanię i część północnej Galii od państwa rzymskiego i skupił władzę w swoich rękach na niemal 10 lat (286-293 n.e.), destabilizując Cesarstwo na północy.

Roman Britain's Pirate King

Recenzja: Jak przeżyć w starożytnym Rzymie

L.J. Trafford

Książka "Jak przeżyć w starożytnym Rzymie" autorstwa L.J. Trafford to kolejna część serii starającej się w sposób przystępny i współczesny opowiedzieć o ciekawostkach związanych ze światem antycznym. Tym razem Wydawnictwo Poznańskie wydało pozycję poświęconą państwu rzymskiemu.

Jak przeżyć w starożytnym Rzymie

Recenzja: Trajan: Rome’s Last Conqueror

Nicholas Jackson

Książka "Trajan: Rome's Last Conqueror" autorstwa Nicholasa Jacksona to pozycja, jak tytuł wskazuje, opisująca życie i dokonania jednego z największych cesarzy rzymskich, za którego rządów cesarstwo rzymskie osiągnęło największy zasięg terytorialny w historii. Pozycja wydana została przez Greenhill Books.

Trajan Romes Last Conqueror

Recenzja: Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich

Adrian Goldsworthy

Książka "Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich" autorstwa Adriana Goldsworthy'ego to pozycja opowiadająca dzieje zmagań Republiki Rzymskiej z Kartaginą. Tzw. wojny punickie po dziś dzień zajmują wielu historyków i pasjonatów, a działania wojenne - zwłaszcza w drugiej wojnie - są bazą informacji dla wojskowych adeptów.

Upadek Kartaginy

Recenzja: Conquering Jerusalem

Stephen Dando-Collins

Książka „Conquering Jerusalem” autorstwa Stephena Dando-Collinsa to pozycja opowiadająca o wojnie żydowskiej w latach 66-73 n.e. Autor postanowił skupić się na wydarzeniach jednego z największych buntów, jakie wybuchły na terenie Imperium Rzymskiego.

Conquering Jerusalem

Recenzja: Constantine at the Bridge

Stephen Dando-Collins

Książka "Constantine at the Bridge" autorstwa Stephena Dando-Collinsa to pozycja opowiadająca o Konstantynie I, człowieku który po niemal trzydziestu latach występowania podziału władzy ponownie zjednoczył Imperium Rzymskie w rękach jednego człowieka. Co więcej, to jemu większość osób przypisuje przyczynienie się do wzrostu znaczenia chrześcijaństwa w państwie rzymskim.

Constantine at the Bridge

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów