Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie (Publikacje przekrojowe)

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: [email protected]

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: Trajan: Rome’s Last Conqueror

Nicholas Jackson

Książka "Trajan: Rome's Last Conqueror" autorstwa Nicholasa Jacksona to pozycja, jak tytuł wskazuje, opisująca życie i dokonania jednego z największych cesarzy rzymskich, za którego rządów cesarstwo rzymskie osiągnęło największy zasięg terytorialny w historii. Pozycja wydana została przez Greenhill Books.

Trajan Romes Last Conqueror

Recenzja: Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich

Adrian Goldsworthy

Książka "Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich" autorstwa Adriana Goldsworthy'ego to pozycja opowiadająca dzieje zmagań Republiki Rzymskiej z Kartaginą. Tzw. wojny punickie po dziś dzień zajmują wielu historyków i pasjonatów, a działania wojenne - zwłaszcza w drugiej wojnie - są bazą informacji dla wojskowych adeptów.

Upadek Kartaginy

Recenzja: Conquering Jerusalem

Stephen Dando-Collins

Książka „Conquering Jerusalem” autorstwa Stephena Dando-Collinsa to pozycja opowiadająca o wojnie żydowskiej w latach 66-73 n.e. Autor postanowił skupić się na wydarzeniach jednego z największych buntów, jakie wybuchły na terenie Imperium Rzymskiego.

Conquering Jerusalem

Recenzja: Constantine at the Bridge

Stephen Dando-Collins

Książka "Constantine at the Bridge" autorstwa Stephena Dando-Collinsa to pozycja opowiadająca o Konstantynie I, człowieku który po niemal trzydziestu latach występowania podziału władzy ponownie zjednoczył Imperium Rzymskie w rękach jednego człowieka. Co więcej, to jemu większość osób przypisuje przyczynienie się do wzrostu znaczenia chrześcijaństwa w państwie rzymskim.

Constantine at the Bridge

Recenzja: Starożytny Rzym. Infografiki

Nicolas Guillerat, John Scheid, Milan Melocco

Książka "Starożytny Rzym. Infografiki" to nowość na polskim rynku wydawniczym, która ma opowiedzieć historię starożytnego Rzymu w sposób niezwykły - opierając się na wizualizacji danych – infografikach. Twórcami treści książki są John Scheid oraz Milan Melocco, a za sferę graficzną odpowiada Nicolas Guillerat.

Starożytny Rzym. Infografiki

Recenzja: Edge of Empire. Rome’s Frontier on the Lower Rhine

Jona Lendering i Arjen Bosman

Książka "Edge of Empire. Rome's Frontier on the Lower Rhine" autorstwa Jona Lenderinga i Arjena Bosmana to imponujące dzieło, które skupia się na przedstawieniu w czasach rzymskich terenów obejmujących dzisiejszą północno-wschodnią Francję, Belgię i Holandię. Tereny te w cesarstwie rzymskim stanowiły prowincje Gallia Belgica oraz Germania Inferior.

Edge of Empire. Rome's Frontier on the Lower Rhine

Recenzja: Julius Caesar: Rome’s Greatest Warlord

Simon Elliott

Książka "Julius Caesar: Rome's Greatest Warlord" autorstwa Simona Elliotta to pozycja jak tytuł wskazuje opowiadająca o życiu i osiągnięciach Juliusza Cezara, wielkiej postaci historii świata antycznego, a przede wszystkim wybitnego wodza i polityka.

Julius Caesar Rome's Greatest Warlord

Recenzja: Barwny półświatek starożytnego Rzymu

Vicky Leon

Chcesz poznać historię starożytnego Rzymu, ale nudzą cię długie historyczne rozprawy? Uwielbiasz opowieści z życia wzięte?A zatem ta propozycja  jest  idealna  dla Ciebie. Vicky Leon w swojej książce opowiada o prawdziwym życiu w antycznej metropolii : snuje historie  zwykłych  ludzi, a przede wszystkim  maluje przed czytelnikiem  zaskakującą mozaikę profesji, fachów i  zawodów.

Barwny półświatek starożytnego Rzymu

Recenzja: Ptolemeusze i Rzym. Przyjaźń czy zależność

Tomasz Grabowski

Książka "Ptolemeusze i Rzym. Przyjaźń czy zależność" autorstwa Tomasza Grabowskiego to praca skupiająca się na gruntownej analizie i przedstawieniu stosunków politycznych pomiędzy tytułowymi państwami w latach 273-43 p.n.e. Książka została wydana przez Wydawnictwo Atryda.

Ptolemeusze i Rzym. Przyjaźń czy zależność

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów