Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie (Publikacje przekrojowe)

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: [email protected]

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: Julius Caesar: Rome’s Greatest Warlord

Simon Elliott

Książka "Julius Caesar: Rome's Greatest Warlord" autorstwa Simona Elliotta to pozycja jak tytuł wskazuje opowiadająca o życiu i osiągnięciach Juliusza Cezara, wielkiej postaci historii świata antycznego, a przede wszystkim wybitnego wodza i polityka.

Julius Caesar Rome's Greatest Warlord

Recenzja: Barwny półświatek starożytnego Rzymu

Vicky Leon

Chcesz poznać historię starożytnego Rzymu, ale nudzą cię długie historyczne rozprawy? Uwielbiasz opowieści z życia wzięte?A zatem ta propozycja  jest  idealna  dla Ciebie. Vicky Leon w swojej książce opowiada o prawdziwym życiu w antycznej metropolii : snuje historie  zwykłych  ludzi, a przede wszystkim  maluje przed czytelnikiem  zaskakującą mozaikę profesji, fachów i  zawodów.

Barwny półświatek starożytnego Rzymu

Recenzja: Ptolemeusze i Rzym. Przyjaźń czy zależność

Tomasz Grabowski

Książka "Ptolemeusze i Rzym. Przyjaźń czy zależność" autorstwa Tomasza Grabowskiego to praca skupiająca się na gruntownej analizie i przedstawieniu stosunków politycznych pomiędzy tytułowymi państwami w latach 273-43 p.n.e. Książka została wydana przez Wydawnictwo Atryda.

Ptolemeusze i Rzym. Przyjaźń czy zależność

Recenzja: Marek Aureliusz

Pierre Grimal

Książka "Marek Aureliusz" autorstwa Pierre Grimala to wybitna pozycja znanego francuskiego historyka specjalizującego się w historii antycznego Rzymu. Jak nazwa wskazuje autor skupił się na przedstawieniu biografii ostatniego z tzw. "pięciu dobrych cesarzy", którego przyjęło się określać "filozofem na tronie".

Pierre Grimal, Marek Aureliusz

Recenzja: Kleopatra

Stanisław Witkowski

Książka "Kleopatra" autorstwa Stanisława Witkowskiego to pozycja opowiadająca historię ostatniej królowej Egiptu Kleopatry VII, która za sprawą zręcznej polityki i intymnych relacji łączących ją z Juliuszem Cezarem oraz Markiem Antoniuszem potrafiła uzyskać duże korzyści dla Egiptu. Książka napisana została w roku 1939 i za sprawą wydawnictwa Atryda ponownie wydana.

Kleopatra

Recenzja: Palmyra, której już nie ma

Paul Veyne

Książka "Palmyra, której już nie ma" autorstwa Paula Veyne'a jest to 130-stronnicowa pozycja będąca dla pisarza próbą uhonorowania tego pięknego i zróżnicowanego kulturowo antycznego miasta, które w wyniku ekspansji Państwa Islamskiego straciło niektóre zabytki (np. świątynię Baalszamina), a na miejscu zamordowano wiele niewinnych osób, w tym archeologów.

Palmyra, której już nie ma

Recenzja: Gladiators: Fighting to the Death in Ancient Rome

M. C. Bishop

Książka "Gladiators: Fighting to the Death in Ancient Rome" autorstwa M. C. Bishopa to pozycja opowiadająca o jednej z najbardziej popularnych i charakterystycznych rozrywek w starożytnym Rzymie - walkach gladiatorów. Książka wydana została przez wydawnictwo Casemate Publishers.

Gladiators Fighting to the Death in Ancient Rome

Recenzja: Early Rome to 290 BC

Guy Bradley

Książka "Early Rome to 290 BC.The Beginnings of the City and the Rise of the Republic" autorstwa Guya Bradley'a to pozycja opowiadająca o najwcześniejszym okresie państwa rzymskiego. Czytelnik poznaje Rzym od późnej epoki brązu po 290 rok p.n.e. Książka zostałą wydana przez Edinburgh University Press.

Early Rome to 290 BC, Guy Bradley

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów