Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie (Wojskowość)

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: [email protected]

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: Kynoskefalaj 197 p.n.e.

Krzysztof Kęciek

Pan Krzysztof Kęciek, historyk starożytnik z naszego kraju, popełnił już jakiś czas temu książkę o bitwie pod Kynoskefalaj z 197 roku przed naszą erą, która to wyszła na światło dzienne w ramach zasłużonej serii "Bitwy Historyczne".

Recenzja: Armia Cezara: Studia nad sztuką wojenną Rzymian w ostatnich dniach republiki

Harry Pratt Judson

Amerykański uczony oraz edukator starszej daty, pan Harry Pratt Judson (1849 - 1927) napisał, wydaną w 1888 roku książkę zatytułowaną "Armia Cezara: Studia nad sztuką wojenną Rzymian w ostatnich dniach republiki". Ta leciwa pozycja jest niekwestionowanym skarbem w bibliotece każdego miłośnika starożytnej wojskowości, gdyż obok przyjemności w czytaniu okazuje się jej lektura być także niemałą przygodą intelektualną.

Recenzja: Roman Legionaries: Soldiers of Empire

Simon Elliott

Książka "Roman Legionaries: Soldiers of Empire" autorstwa Simona Elliotta to pozycja opowiadająca o jednej z najskuteczniejszych jednostek wojskowych świata - rzymskich legionach. Simon Elliott to historyk i archeolog pasjonujący się zwłaszcza historią Brytanii za czasów Rzymian, wojskowością rzymską oraz flotą wojenną (zwłaszcza Classis Britannica). Książka wydana została przez wydawnictwo Casemate Publishers.

Recenzja: Caesar’s Greatest Victory: The Battle of Alesia, Gaul 52 BC

John Sadler, Rosie Serdiville

Książka "Caesar's Greatest Victory: The Battle of Alesia, Gaul 52 BC" autorstwa Johna Sadlera i Rosie Serdiville opowiada o jednym z najbardziej niesamowitych zwycięstw Juliusza Cezara, który pomimo znacznej przewagi liczebnej Galów był w stanie przeciwstawić się i pokonać wroga pod Alezją. Książka wydana została przez Casemate Publishers.

Recenzja: Massalia 49 p.n.e.

Tomasz Romanowski

Pan Tomasz Romanowski, który już dał się poznać, jako autor książek o zacnej tematyce cezariańskiej, wydanych w serii Historyczne Bitwy, sprezentował swoim czytelnikom książkę Massalia 49 p.n.e. Jest to opowieść o pobocznym, ale dość znaczącym, epizodzie rzymskiej wojny domowej, jaki miał miejsce pod Massalią (dzisiejsza Marsylia) w 49 roku p.n.e. Ową, tak brzemienną w skutki dziejowe wojnę domową, zaczęło przekroczenie przez Cezara rzeki Rubikon.

Recenzja: Boni et mali milites Romani. Relacje między żołnierzami wojsk rzymskich w okresie Wczesnego Cesarstwa

Ireneusz A. Łuć

Książka "Boni et mali milites Romani. Relacje między żołnierzami wojsk rzymskich w okresie Wczesnego Cesarstwa" autorstwa Ireneusza A. Łuć to dzieło nietuzinkowe wśród pozycji o tematyce wojskowej. Autor podejmuje się przedstawienia relacji jakie panowały między żołnierzami rzymskimi oraz jak duży wpływ miała ona na skuteczność działania legionów rzymskich.

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów