Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Recenzje książek o Rzymie (Wojskowość)

Jeśli posiadacie jakieś recenzje lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami odnośnie jakieś pozycji, zapraszam do podsyłania mi tekstów na adres: [email protected]

Oczywiście nie ma żadnych większych wymagań, co do stylu oraz długości. Ważne żeby tekst był spójny, opisywał Wasze wrażenia i przedstawiał ocenę publikacji.

Recenzja: Sztuka Wojenna w rzymskiej Europie: 350 – 425

Hugh Elton

Amerykański historyk, pan Hugh Elton, który obecnie pracuje w Kanadzie opublikował już jakiś czas temu, bo w 1996 roku książkę zatytułowaną "Sztuka Wojenna w rzymskiej Europie: 350 - 425 ", w której to poddał dogłębnej rewizji niektóre z utartych poglądów o armii późnego Cesarstwa Rzymskiego. Jest to nieco rozszerzona wersja jego rozprawy doktorskiej, obronionej w 1994 roku.

Sztuka Wojenna w rzymskiej Europie 350 425

Recenzja: Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich

Adrian Goldsworthy

Książka "Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich" autorstwa Adriana Goldsworthy'ego to pozycja opowiadająca dzieje zmagań Republiki Rzymskiej z Kartaginą. Tzw. wojny punickie po dziś dzień zajmują wielu historyków i pasjonatów, a działania wojenne - zwłaszcza w drugiej wojnie - są bazą informacji dla wojskowych adeptów.

Upadek Kartaginy

Recenzja: Conquering Jerusalem

Stephen Dando-Collins

Książka „Conquering Jerusalem” autorstwa Stephena Dando-Collinsa to pozycja opowiadająca o wojnie żydowskiej w latach 66-73 n.e. Autor postanowił skupić się na wydarzeniach jednego z największych buntów, jakie wybuchły na terenie Imperium Rzymskiego.

Conquering Jerusalem

Recenzja: Kynoskefalaj 197 p.n.e.

Krzysztof Kęciek

Pan Krzysztof Kęciek, historyk starożytnik z naszego kraju, popełnił już jakiś czas temu książkę o bitwie pod Kynoskefalaj z 197 roku przed naszą erą, która to wyszła na światło dzienne w ramach zasłużonej serii "Bitwy Historyczne".

Kynoskefalaj 197 p.n.e

Recenzja: Dacia – The Roman Wars: Volume I Sarmizegetusa

Radu Oltean

Książka "Dacia - The Roman Wars: Volume I Sarmizegetusa" autorstwa Radu Oltean to pozycja angielskojęzyczna, która skupia się na przedstawieniu pierwszej wojny dackiej Trajana w latach 101-102 n.e., bazując na najnowszych wynikach badań archeologicznych i opracowaniach.

Dacia The Roman Wars Volume I Sarmizegetusa

Recenzja: Armia Cezara: Studia nad sztuką wojenną Rzymian w ostatnich dniach republiki

Harry Pratt Judson

Amerykański uczony oraz edukator starszej daty, pan Harry Pratt Judson (1849 - 1927) napisał, wydaną w 1888 roku książkę zatytułowaną "Armia Cezara: Studia nad sztuką wojenną Rzymian w ostatnich dniach republiki". Ta leciwa pozycja jest niekwestionowanym skarbem w bibliotece każdego miłośnika starożytnej wojskowości, gdyż obok przyjemności w czytaniu okazuje się jej lektura być także niemałą przygodą intelektualną.

Armia Cezara. Studia nad sztuką wojenną Rzymian w ostatnich dniach republiki

Recenzja: Roman Legionaries: Soldiers of Empire

Simon Elliott

Książka "Roman Legionaries: Soldiers of Empire" autorstwa Simona Elliotta to pozycja opowiadająca o jednej z najskuteczniejszych jednostek wojskowych świata - rzymskich legionach. Simon Elliott to historyk i archeolog pasjonujący się zwłaszcza historią Brytanii za czasów Rzymian, wojskowością rzymską oraz flotą wojenną (zwłaszcza Classis Britannica). Książka wydana została przez wydawnictwo Casemate Publishers.

Roman Legionaries. Soldiers of Empire

Recenzja: Caesar’s Greatest Victory: The Battle of Alesia, Gaul 52 BC

John Sadler, Rosie Serdiville

Książka "Caesar's Greatest Victory: The Battle of Alesia, Gaul 52 BC" autorstwa Johna Sadlera i Rosie Serdiville opowiada o jednym z najbardziej niesamowitych zwycięstw Juliusza Cezara, który pomimo znacznej przewagi liczebnej Galów był w stanie przeciwstawić się i pokonać wroga pod Alezją. Książka wydana została przez Casemate Publishers.

Caesar's Greatest Victory The Battle of Alesia, Gaul 52 BC

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów