Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Initium Aestatis

(27 czerwca)

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzym latem
Rzym latem

Initium Aestatis był to rzymski festiwal początku lata, który obchodzono 27 czerwca. Była to święta uroczystość ku czci Aestas, opiekuńczej bogini lata, której występowanie nie jest pewne w mitologii rzymskiej.

Możliwe, że bóstwo jest wytworem wyobraźni Owidiusza. Poeta opisuje boginię jako postać stojącą u boku tronu boga słońca – Phoebus, wraz z innymi bóstwami dnia, innych pór roku, roku itp. Przedstawiano ją jako nagą kobietę z wiankiem z kłosów.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów