Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Taran rzymski

Taran

Tarany rzymskie tak jak inne tego typu miała za zadanie kruszyć mury obronne lub niszczyć bramy twierdz. Rzymianie aby chronić żołnierzy poruszających taran przed pociskami broniących, obudowali belkę tarana potężną szopą na kołach. Dach tej budowli posiadał specjalne wzmocnienia – przykrywały go zapobiegające podpaleniu świeże zwierzęce skóry.

Taran miał końcówkę okutą metalem i wisiał na specjalnych potężnych linach. Żołnierze przebywający wewnątrz tarana, po podejściu do przeszkody musieli rozkołysać belkę, która rytmicznie uderzała w przeszkodę.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów