Odkryto pozostałości rzymskiej zbroi w lesie Teutoburskim

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Zachowane fragmenty zbroi rzymskiej

W północno-zachodnich Niemczech, w Kalkriese, natrafiono na niesamowite znalezisko – zachowaną fragmentarycznie rzymską zbroję (lorica segmentata), która należała do legionisty z jednego z trzech legionów, które zostały rozgromione przez barbarzyńców w 9 roku n.e. w lesie Teutoburskim.

Naukowcy podejrzewają, że dobrze zachowane znalezisko, które nie zostało zrabowane przez Germanów, dowodzić może że żołnierz został złożony w ofierze, a wszelkie należącego do niego rzeczy miały zostać darowane germańskim bogom.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!