Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Odkryto pozostałości rzymskiej zbroi w lesie Teutoburskim

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Zachowane fragmenty zbroi rzymskiej
Zachowane fragmenty zbroi rzymskiej

W północno-zachodnich Niemczech, w Kalkriese, natrafiono na niesamowite znalezisko – zachowaną fragmentarycznie rzymską zbroję (lorica segmentata), która należała do legionisty z jednego z trzech legionów, które zostały rozgromione przez barbarzyńców w 9 roku n.e. w lesie Teutoburskim.

Naukowcy podejrzewają, że dobrze zachowane znalezisko, które nie zostało zrabowane przez Germanów, dowodzić może że żołnierz został złożony w ofierze, a wszelkie należącego do niego rzeczy miały zostać darowane germańskim bogom.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów