Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Jaki komputer do Total War Rome II?

Total War to niezwykle popularna seria gier strategicznych, które zyskały powodzenie u wielu graczy komputerowych. Odsłona Total War Rome II przenosi nas na tereny starożytnego Rzymu. Gracz wciela się w postać przywódcy jednego z krajów, które walczą o dominację w regionie. Rozgrywka ma charakter strategiczny, taktyczny i turowy, jest przeplatana widowiskowymi scenami walki, w których uczestniczą często nawet tysiące postaci. Do dyspozycji gracza zostają oddane jednostki lądowe, flota i machiny oblężnicze – to wszystko sprawia, że elementy walki są tak spektakularne i ciekawe, co wpływa również na konieczność użytkowania gry na odpowiednim sprzęcie.

Jaki komputer do Total War Rome II?

Strategiczna rozgrywka w realiach starożytnego Rzymu wymaga posiadania komputera średniej klasy. Minimalne wymagania sprzętowe to procesor 2 GHz Intel Dual Core, 2 GB pamięci RAM, karta graficzna 512 MB zgodna z DirectX 9.0c oraz 35 GB wolnego miejsca na dysku. Posiadanie takiej konfiguracji umożliwi zainstalowanie gry i korzystanie z niej na niskich detalach – gra będzie działała płynnie, ale ominie nas sporo efektów graficznych. By cieszyć się rozgrywką na wysokich ustawieniach grafiki, należy zainstalować grę na sprzęcie wyposażonym w procesor Intel Core i5 drugiej generacji, 4 GB pamięci RAM, kartę graficzną 1024 MB zgodną z DirectX 11 oraz 35 GB pamięci na dysku. Rekomendowana konfiguracja pozwoli na płynne korzystanie z gry na wysokich ustawieniach, co dostarcza znacznie ciekawszych wrażeń estetycznych.

Sukces serii Total War jest ogromny. Odsłona Total War Rome II to kolejna ciekawa propozycja dla miłośników gier strategicznych. Duża mapa, możliwość podejmowania indywidualnych decyzji i mnóstwo planowania taktycznego sprawiają, że to gra, którą wybierają miłośnicy wojskowości, strategii i widowiskowych gier – imponujące sceny walki tylko podkręcają emocje i sprawiają, że w Total War Rome II gra się jeszcze przyjemniej, o ile pozwala na to komputer. Warto upewnić się, że posiadany sprzęt spełnia wymagania rekomendowane, choć i na minimalnych ustawieniach też można pograć w ten tytuł, to jednak znacznie większe emocje wzbudza płynna rozgrywka na maksymalnych ustawieniach obrazu.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów