Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Współpraca

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Jeżeli chcesz umieścić na swojej stronie większy baner Imperium Romanum, który wygląda tak:

Duży baner IMPERIUM ROMANUM

… to wpisz ten kod:

<a href=”https://imperiumromanum.pl” title=”Imperium Romanum”><img src=”https://imperiumromanum.pl/wp-content/uploads/2017/08/duzy_ban.gif” alt=”Imperium Romanum” title=”Imperium Romanum” width=”600″ height=”167″ /></a>

Jeżeli chcesz umieścić średni baner, który wygląda tak:

Baner Imperium Romanum

… to wpisz ten kod:

<a href=”https://imperiumromanum.pl” title=”Imperium Romanum”><img src=”https://imperiumromanum.pl/wp-content/uploads/2015/01/LOGO.jpg” width=”400″ height=”111″ alt=”Imperium Romanum” title=”Imperium Romanum” /></a>

Jeżeli zaś chcesz umieścić logo, które wygląda tak:

Logo IR

… to wpisz ten kod:

<a href=”https://imperiumromanum.pl” title=”Imperium Romanum”><img src=”https://imperiumromanum.pl/wp-content/uploads/2015/01/LOGO.jpg” alt=”Imperium Romanum” title=”Imperium Romanum” width=”100″ height=”109″ /></a>

Ciekawe strony

 • Histmag.org – opiniotwórczy magazyn internetowy, zajmujący się historią, kulturą i społeczeństwem. Jeden z najbardziej popularnych magazynów tego typu w Polsce.
 • Leggio XXI RAPAX – stowarzyszenie ludzi zainteresowanych historią, którzy postawili sobie za cel zrekonstruowanie życia obozowego i wyglądu legionistów oraz innych aspektów świata starożytnego Rzymu.
 • Nieznana historia – prywatny blog poświęcony ciekawostkom historycznym
 • Historia Górnego Śląska – historia Górnego Śląska na pocztówkach, zdjęciach i mapach.
 • Livius.org – ogromna angielska skarbnica o antycznym świecie.
 • Wlochy.edu.pl – portal całkowicie poświęcony hitorii, kulturze i życiu Włoch.
 • ViaGiulia – blog o Italii prowadzony przez Julię Wollner, redaktor naczelną magazynu poświęconego kulturze włoskiej „La Rivista”.
 • CiekawAOSTA – blog o jednym z najmniejszych i najbardziej górzystych regionów Włoch, czyli Valle d’Aosta (Dolina Aosty).
 • dikajos.blogspot.co.uk – blog z opowiadaniami toczącymi się w uniwersach gier z serii Mass Effect i The Elder Scrolls.
 • Amedar.pl – portal o Włoszech
 • Artysta Mowy – Centrum Terapii i Rozwoju dr Aleksandry Jastrzębowskiej-Jasińskiej – neurologopedy klinicznego, terapeuty jąkania, psychologa, specjalisty wczesnej interwencji logopedycznej, pedagoga specjalnego, coacha, terapeuty ręki, terapeuty miofunkcjonalnego, praktyka metod „Dam radę!” i „Jestem z Ciebie dumny!”.
 • Histis – blog o starożytności i XX wieku
 • Sycylia.pl – Wakacje na Sycylii – poznaj najpopularniejszych blog na temat Sycylii w polskim internecie. Idealne miejsce dla każdego, kto planuje wakacje na Sycylii.
 • Sardynia.pl – Wakacje na Sardyni – Blog pełen praktycznych wskazówek pomagających zaplanować wakacje na Sardynii. Baza wiedzy dla każdego kto uwielbia Włochy, a w szczególności włoską wyspę Sardynia.
 • Travelitalia.pl – luksusowe wakacje we Włoszech – Poznaj słoneczną Italię – zobacz najciekawsze miejsca i luksusowe hotele we Włoszech. Blog pełen ciekawostek, praktycznych informacji i polecanych miejsc – aktualne informacje z pierwszej ręki.
 • Programczad.pl – Program Całościowej Zintegrowanej Aktywności Dzieci CZAD© to autorski program terapii grupowej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (4 – 8 lat) oraz spójny z nim program dla rodziców. Został stworzony przez dr Aleksandrę Jastrzębowską – Jasińską.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów