Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Konkursy

KONKURS: Ciemniejący wiek

Do wygrania egzemplarz książki „Ciemniejący wiek. O niszczeniu świata klasycznego przez chrześcijan”. Pozycja podejmuje się ukazania chrześcijaństwa w świecie antycznym w nieco inny i bardziej kontrowersyjny sposób. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Ciemniejący wiek. O niszczeniu świata klasycznego przez chrześcijan

KONKURS: Dionizos

Do wygrania 3 egzemplarze książki „Dionizos”. W książce tej autor rekonstruuje narodziny i rozwój kultu Dionizosa oraz maluje niezwykłe obrazy dionizyjskiego żywiołu. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Dionizos

KONKURS: Ćwiczenia duchowe i filozofia starożytna

Do wygrania 3 egzemplarze książki „Ćwiczenia duchowe i filozofia starożytna”. Ta książka to bodaj główne dzieło francuskiego filozofa i starożytnika Pierre`a Hadota, nad którym pracował on przez kilkanaście lat i które stanowi kwintesencję jego przemyśleń nad charakterem starożytnej filozofii. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Ćwiczenia duchowe i filozofia starożytna

KONKURS: Komedia według Terencjusza

Do wygrania 2 egzemplarze książki „Komedia według Terencjusza”. Pozycja stara się zaprezentować całe spektrum interpretacji dzieł Terencjusza. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Komedia według Terencjusza

KONKURS: Seneka. Myśli

Do wygrania 3 egzemplarze książki „Seneka. Myśli”. Pozycja jest zbiorem myśli i sentencji słynnego rzymskiego filozofa-stoika, pisarza i polityka Seneki Młodszego. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Seneka Myśli

KONKURS: Czym jest filozofia starożytna?

Do wygrania 3 egzemplarze książki „Czym jest filozofia starożytna?”. Pozycja opowiada w ciekawy i gruntowny sposób o filozofii starożytnej. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Pierre Hadot, Czym jest filozofia starożytna

KONKURS: Adrian Goldsworthy

Do wygrania 2 komplety książek „Filip i Aleksander. Królowie i zdobywcy” oraz „Pax Romana”, które napisał słynny historyk Adrian Goldsworthy. Książki są nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Filip i Aleksander oraz Pax Romana

KONKURS: Jak zmieścić całą starożytność w jednej windzie

Do wygrania 3 egzemplarze książki „Jak zmieścić całą starożytność w jednej windzie”. Pozycja przedstawia odpowiedzi na najbardziej prozaiczne pytania o świecie starożytnym. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Jak zmieścić całą starożytność w jednej windzie

KONKURS: Nagie posągi…

Do wygrania 3 egzemplarze książki „Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe”. Pozycja odpowiada w sposób przystępny i ciekawy na wybrane pytania, jakie moglibyśmy zadać odnośnie starożytnej Grecji i Rzymu. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Nagie posągi, brzuchaci gladiatorzy i słonie bojowe

KONKURS: Historia wychowania w starożytności

Do wygrania 3 egzemplarze książki „Historia wychowania w starożytności”. Pozycja stanowi opis starożytnego wychowania w ciągu piętnastu wieków: od X wieku p.n.e. po V wiek n.e. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Historia wychowania w starożytności

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów