Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Konkursy

KONKURS: Namiestnicy rzymskiej Syrii w czasach przełomu (324–361 n.e.)

Do wygrania 2 egzemplarze książki „Namiestnicy rzymskiej Syrii w czasach przełomu (324–361 n.e.)”. Książka opowiada o namiestnikach Syrii Coele, jednej z najważniejszych prowincji rzymskich na Bliskim Wschodzie, zajmującej północną i zachodnią część współczesnej Syrii oraz Libanu. Pozycja jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Namiestnicy rzymskiej Syrii w czasach przełomu (324–361 n.e.)

KONKURS: Marek Aureliusz

Do wygrania 7 egzemplarzy książki Pierre’a Grimala „Marek Aureliusz”. Jest to biografia jednego z najciekawszych cesarzy rzymskich, filozofa – stoika Marka Aureliusza. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Pierre Grimal, Marek Aureliusz

KONKURS: Wespazjan. Cesarz Rzymu

Do wygrania 4 egzemplarze powieści historycznej „Wespazjan. Cesarz Rzymu”. Jest to dziewiąta część powieści opowiadającej o Wespazjanie; tym razem bohater znajduje się w czasie wojny domowej po śmierci Nerona. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Wespazjan. Cesarz Rzymu

KONKURS: Pradzieje Balearów

Do wygrania 3 egzemplarze książki „Pradzieje Balearów”. Pozycja skupia się na przedstawieniu najodleglejszych dziejów Balearów, wysp znajdujących się na południowy-wschód od Hiszpanii. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Pradzieje Balearów

KONKURS: Byzantina et Slavica

Do wygrania 3 egzemplarze książki „Byzantina et Slavica”. Pozycja zadedykowana jest Profesorowi Maciejowi Salamonowi, wybitnemu historykowi i numizmatykowi, znawcy historii Bizancjum i Europy Środkowo-Wschodniej u schyłku antyku i średniowiecza. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Byzantina et Slavica

KONKURS: „Świąteczny” Sokół spartański

Do wygrania 5 egzemplarzy powieści „Sokół spartański”. Pozycja opowiada losy Spartan i Greków, którzy po zaciągnięciu się do armii Cyrusa Młodszego są zmuszeni wrócić do ojczyzny podróżując przez olbrzymie ziemie Persów. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Sokół spartański

KONKURS: Aszerat

Do wygrania 3 egzemplarze powieści „Aszerat”. Historia Aszerat została osadzona w realiach historycznych i uwzględnia postaci znane z Nowego Testamentu czy historii m.in. apostołów, Jezusa, Heroda, Piłata czy Kasjusza. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Aszerat

KONKURS: Zbiór wiadomości godnych uwagi albo Polihistor

Do wygrania 3 egzemplarze książki „Zbiór wiadomości godnych uwagi albo Polihistor”. Pozycja to niezwykle popularne i wpływowe, a dziś niemal zapomnianego nawet przez specjalistów geograficzno-paradoksograficznego kompendium III-wiecznego rzymskiego gramatyka Gajusza Juliusza Solinusa. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

Zbiór wiadomości godnych uwagi albo Polihistor

KONKURS: The Romans Pop-up

Do wygrania 3 egzemplarze książki „The Romans Pop-up”. Pozycja angielskojęzyczna opowiada o sztuce tworzenia mozaik rzymskich oraz pozwala samemu spróbować się w roli antycznego fachowca. Książka jest nagrodą w konkursie, którego organizatorem jest IMPERIUM ROMANUM. Co trzeba zrobić, aby móc się cieszyć z nagrody?

The Romans Pop up

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów