Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Antyczny teatr w Syrakuzach

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Antyczny teatr w Syrakuzach
Antyczny teatr w Syrakuzach | Zdjęcie: M.Ponzio

Antyczny teatr w Syrakuzach na Sycylii. Teatr został zbudowany na zboczu wzgórza Temenita. Obiekt ma wymiary 138,6 m średnicy i jest jednym z największych tego typu na świecie.

Teatr powstał za czasów greckich w V wieku p.n.e., a jego konstruktorem był Damakopos. Największa przebudowa miała miejsce w III wieku p.n.e. za panowania Rzymian.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać, potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów