Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Dwaj ministrowie cesarza Klaudiusza

Cesarz Klaudiusz
Cesarz Klaudiusz

Dwaj ministrowie cesarza Klaudiusza (panował 41-54 n.e.), jego wyzwoleńcy Pallas i Narcyz, dorobili się na swych urzędach ogromnych majątków. Klaudiusz znany był ze swojego zaufania do swoich wyzwoleńców, którzy często decydowali o polityce kraju i intrygach pałacowych. 

Kiedy pewnego razu Klaudiusz żalił się na pustki w skarbcu, powiedziano mu, że będzie opływał we wszystko, jeśli tylko zostanie dopuszczony do spółki swoich dwóch wyzwoleńców.

Źródła wykorzystane
  • Swetoniusz, Klaudiusz, 28

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów