Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Dwaj ministrowie cesarza Klaudiusza

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Cesarz Klaudiusz
Cesarz Klaudiusz

Dwaj ministrowie cesarza Klaudiusza (panował 41-54 n.e.), jego wyzwoleńcy Pallas i Narcyz, dorobili się na swych urzędach ogromnych majątków. Klaudiusz znany był ze swojego zaufania do swoich wyzwoleńców, którzy często decydowali o polityce kraju i intrygach pałacowych. 

Kiedy pewnego razu Klaudiusz żalił się na pustki w skarbcu, powiedziano mu, że będzie opływał we wszystko, jeśli tylko zostanie dopuszczony do spółki swoich dwóch wyzwoleńców.

Źródła wykorzystane
  • Swetoniusz, Klaudiusz, 28

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów