Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Nowy film o Ben Hurze

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Nowy film o Ben Hurze
Nowy film o Ben Hurze

Twórcy nowego filmu o Ben Hurze (2016) mieli plany, aby część filmu nakręcić w samym Circus Maximus, miejscu w którym niegdyś odbywały się wspaniałe wyścigi rydwanów. Jak się jednak okazało producenci zostali jednak szybko sprowadzeni na ziemię i z powodu „problemów technicznych” nie będą mogli nakręcić sławnej sceny wyścigu Ben Hura i Messali.

Prawdopodobnie producenci obawiali się opłat jakie mogły zażądać od nich władze Rzymu. W lipcu 2014 na terenie Cyrku Wielkiego odbył się koncert Rolling Stones, za który pierwotnie miasto żądało 8000 euro. Na władze spadła jednak lawina krytyki i ratusz zdecydował się powiększyć opłatę do 200.000 euro. Twórcy remake’u zdecydowali się ostatecznie na zbudowanie kopii Circus Maximus.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów