Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Pompeje z klocków LEGO

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Pompeje z klocków LEGO
Pompeje z klocków LEGO

W Sydney w Australii wielki fan LEGO, Ryan McNaught wykonał makietę Pompejów z klocków LEGO. Na stworzenie swojego projektu potrzebował ponad 500 godzin oraz ponad 190.000 klocków. Jest to jeden z największych modeli historycznych wykonanych z LEGO. Makieta ukazuje antyczne miasto rzymskie z roku 79 n.e., z momentu sprzed wybuchu Wezuwiusza.

Dwa lata wcześniej Ryan zbudował Koloseum z kolorowych klocków.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów