Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Pozostałości antycznego zajazdu w Xanten

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Pozostałości antycznego zajazdu w Xanten
Pozostałości antycznego zajazdu w Xanten

W nadreńskim rzymskim obozie Xanten odkryto pozostałości długiego na 78 metrów budynku. Archeolodzy doszli do wniosku, że musiał być to rodzaj ówczesnego hotelu czy zajazdu. Pomieszczenia, które w nim się znajdowały, to nie tylko pokoje gościnne, ale także łaźnia, bar, latryna czy własny ogród.

Niektóre wnętrza spróbowano zrekonstruować posiłkując się pozostałościami z innych miejsc tego typu. Na zdjęciu widać odtworzony pokój „hotelowy” dla trzech osób. Łóżka stawiane były najprawdopodobniej w sposób przedstawiony na fotografii : dwa wzdłuż dłuższej ściany i jedno na krótszej. Umeblowanie było dość skromne: stolik (popularny wzór na trzech nogach z motywem lwich głów i łap), skrzynia na ubrania, krzesło.

Autor: Daria Cybowska

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów