Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Pozostałości antycznego zajazdu w Xanten

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Pozostałości antycznego zajazdu w Xanten
Pozostałości antycznego zajazdu w Xanten

W nadreńskim rzymskim obozie Xanten odkryto pozostałości długiego na 78 metrów budynku. Archeolodzy doszli do wniosku, że musiał być to rodzaj ówczesnego hotelu czy zajazdu. Pomieszczenia, które w nim się znajdowały, to nie tylko pokoje gościnne, ale także łaźnia, bar, latryna czy własny ogród.

Niektóre wnętrza spróbowano zrekonstruować posiłkując się pozostałościami z innych miejsc tego typu. Na zdjęciu widać odtworzony pokój „hotelowy” dla trzech osób. Łóżka stawiane były najprawdopodobniej w sposób przedstawiony na fotografii : dwa wzdłuż dłuższej ściany i jedno na krótszej. Umeblowanie było dość skromne: stolik (popularny wzór na trzech nogach z motywem lwich głów i łap), skrzynia na ubrania, krzesło.

Autor: Daria Cybowska

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów