Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymski sztylet z Rossington Bridge

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymski sztylet z Rossington Bridge
Rzymski sztylet z Rossington Bridge

Rzymski sztylet z Rossington Bridge. Legionista rzymski zapewne zgubił broń w wodach i bagnach nieopodal Rossington Bridge (północ Anglii), gdzie znajdował się rzymski fort.

Żelazny sztylet miał uchwyt wykonany z kości. Uchwyt składał się z kilku części, gdzie każda była oddzielona żelaznymi blaszkami. Miecz posiadał także drewniano-skórzaną osłonę, której fragmenty wciąż są widoczne.

Obiekt obecnie znajduje się w Doncaster Museum and Gallery w Yorkshire.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się dalej rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów