Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymskie cmentarzysko w Fiskardo

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymskie cmentarzysko w Fiskardo
Rzymskie cmentarzysko w Fiskardo

Rzymskie cmentarzysko w Fiskardo (wyspa Kefalonia, Grecja) zostało odkryte w roku 1993. Miejsce to datowane jest na II-IV wiek n.e. W trakcie wykopalisk natrafiono na 47 grobów i istnieje przypuszczenie, że pod pobliską drogą ciągną się dalsze pozostałości cmentarza.

Zachowane groby z pewnością były pochówkami rodzinnymi, gdyż w jednym grobie zwykle znajdowały się szczątki kilku osób. Wraz z ciałami często chowano także przedmioty, które miały towarzyszyć zmarłym: m.i.n. naszyjniki, pierścionki, szklane naczynia, lusterka, strigile, lampy oliwne.

Rzymski sarkofag na cmentarzysku w Fiskardo.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów