Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymskie cmentarzysko w Fiskardo

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymskie cmentarzysko w Fiskardo
Rzymskie cmentarzysko w Fiskardo

Rzymskie cmentarzysko w Fiskardo (wyspa Kefalonia, Grecja) zostało odkryte w roku 1993. Miejsce to datowane jest na II-IV wiek n.e. W trakcie wykopalisk natrafiono na 47 grobów i istnieje przypuszczenie, że pod pobliską drogą ciągną się dalsze pozostałości cmentarza.

Zachowane groby z pewnością były pochówkami rodzinnymi, gdyż w jednym grobie zwykle znajdowały się szczątki kilku osób. Wraz z ciałami często chowano także przedmioty, które miały towarzyszyć zmarłym: m.i.n. naszyjniki, pierścionki, szklane naczynia, lusterka, strigile, lampy oliwne.

Rzymski sarkofag na cmentarzysku w Fiskardo.

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów