Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymskie siodło z zachowanym rogami

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymskie siodło z zachowanym rogami oraz rekonstrukcja
Rzymskie siodło z zachowanym rogami oraz rekonstrukcja

Rzymskie siodło z zachowanym rogami, wykonanym z brązu. Obiekt datowany jest na I wiek n.e. i znajduje się na wystawie w Dominikanermuseum Rottweil w Niemczech. Rogi znaleziono na terenie obozu I i II w Rottweil.

Antyczni Rzymianie nie używali strzemion, które wynaleziono na Dalekim Wschodzie, a w Europie pojawiły się około VI wieku n.e. Zamiast strzemion Rzymianie stosowali siodła z rogami, które pozwalały lepiej utrzymać się jeźdźcowi na grzebiecie konia oraz zaprzeć przy manewrach.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów