Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Rzymskie siodło z zachowanym rogami

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Rzymskie siodło z zachowanym rogami oraz rekonstrukcja
Rzymskie siodło z zachowanym rogami oraz rekonstrukcja

Rzymskie siodło z zachowanym rogami, wykonanym z brązu. Obiekt datowany jest na I wiek n.e. i znajduje się na wystawie w Dominikanermuseum Rottweil w Niemczech. Rogi znaleziono na terenie obozu I i II w Rottweil.

Antyczni Rzymianie nie używali strzemion, które wynaleziono na Dalekim Wschodzie, a w Europie pojawiły się około VI wieku n.e. Zamiast strzemion Rzymianie stosowali siodła z rogami, które pozwalały lepiej utrzymać się jeźdźcowi na grzebiecie konia oraz zaprzeć przy manewrach.

Źródła wykorzystane

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów