Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Wandalizm na rzymskich zabytkach

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Wandalizm na rzymskich zabytkach
Wandalizm na rzymskich zabytkach

W 2015 roku miał miejsce kolejny przykład wandalizmu na majestatycznym zabytku Rzymu. Dwie młode (w wieku 21 i 25 lat) Amerykanki monetą wyżłobiły litery na zabytkowej ścianie. Następnie zrobiły na jej tle „selfie”. Zauważyli to inni odwiedzający, a ochrona wezwała na miejsce karabinierów. To kolejny akt wandalizmu na rzymskich zabytkach.

Prasa przypomina, że w listopadzie 2014 roku rosyjski turysta wyrył na odrestaurowanym fragmencie muru Koloseum ogromny inicjał. Osądzono go w trybie natychmiastowym i skazano na 4 miesiące aresztu w zawieszeniu i 20 tysięcy euro grzywny.
Również niedawno 15-letni uczeń z Kanady podczas wycieczki szkolnej oderwał kawałek muru amfiteatru Flawiuszów i próbował go ukryć w plecaku. Z kolei 12-letni Australijczyk wyrył swoje imię, a pomagał mu w tym ojciec, który stał na czatach.

Źródła wykorzystane
  • Turystki z USA wyryły swoje inicjały na ścianie Koloseum. Mogą zapłacić za to nawet 20 tys. euro, "Gazeta.pl", 8 marca 2015

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów