Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Zrekonstruowany rzymski dźwig

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Zrekonstruowany rzymski dźwig
Zrekonstruowany rzymski dźwig

Do budowy różnych obiektów niezbędny był dźwig. Ten zrekonstruowany widoczny na zdjęciu mógł podnosić ciężary nawet o wadze 9 ton. Do uniesienia takiego ładunku niezbędne były liny o średnicy 4 cm.

Prawdopodobnie gdy użyto grubszych, urządzenie było w stanie przenosić nawet cięższe ładunki. Jednocześnie dźwig był bardzo prosty u obsłudze, nie wymagał wielkiego nakładu siły i mógł być używany nawet przez dziecko.

Rycina ukazująca rzymski dźwig
Autor: Daria Cybowska

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów