Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Religie w świecie antycznym

Adam Izdebski, Rafał Matuszewski, Przemysław Piwowarczyk

Religie w świecie antycznym

Świat człowieka antyku – Sumera, Greka, Żyda – przeniknięty był obecnością i działaniem mocy, które nazwalibyśmy dziś siłami nadprzyrodzonymi. Wszelkie instytucje gospodarcze, społeczne i polityczne stanowiły porządek tworzony i sankcjonowany przez odniesienie do świata boskiego, porządek w tym świecie uczestniczący. W tak pojętym ładzie rozwijała się sztuka i myśl religijna, a u Greków i Rzymian – filozofia. Wniknięcie w mentalność starożytnych; zrekonstruowanie organizacji społeczności, w których żyli; rzetelne odtworzenie i wyjaśnienie wydarzeń politycznych: wszystkich tych celów współczesny uczony nie osiągnie, jeśli zarzuci wysiłek poznawania religijnego uniwersum badanego przez siebie świata. To właśnie przekonanie stanowi źródło powstania niniejszej książki.

Poszczególne teksty w nim zaprezentowane przybliżają wybrane aspekty antycznej rzeczywistości religijnej. Ich autorzy starają się wejrzeć w mechanizmy jej funkcjonowania, zachowując przy tym wszelkie standardy metodologiczne swych dyscyplin. Myślą przewodnią książki, obok badań nad miejscem myślenia religijnego w greckiej filozofii, stał się proces rozwoju religii żydowskiej i chrześcijaństwa, nierozerwalnie spleciony z dynamiką spotkania semickiego uniwersum religijnego z wierzeniami oraz kulturą Greków i Rzymian.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów