Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Scypion Afrykański Starszy

Richard A. Gabriel

Scypion Afrykański Starszy

Biografia Scypiona Afrykańskiego – pogromcy Hannibala.br Scypion Afrykański Starszy – pogromca Hannibala – paradoksalnie pozostaje w jego cieniu na kartach historii. Pochodzący z zasłużonego dla republiki rodu Korneliuszów zwycięzca spod Zamy wódz który nie zaznał smaku klęski który zrewolucjonizował rzymską taktykę militarną który wreszcie rozszerzył panowanie Rzymu na Hiszpanię i Afrykę – pozostaje dziś niemal nieznany. Czołowy historyk wojskowości opierając się na przekazach starożytnych wykorzystując również opracowania współczesnych historyków i wyniki najnowszych badań daje czytelnikowi wyczerpującą rzetelną biografię tego wybitnego wodza. Skupia się co zrozumiałe na jego błyskotliwych kampaniach wojennych odmalowując przy tym oryginalny obraz życia codziennego armii z czasów wojen punickich.brbr Richard A. Gabriel wykłada na Wydziale Historii i Wojskowości w kanadyjskim Royal Military College w Kingston. Prowadził zajęcia z historii i nauk politycznych w US Army War College kierował także katedrą etyki w US Marine Corps University. Jest emerytowanym oficerem armii Stanów Zjednoczonych autorem kilkudziesięciu książek oraz artykułów z zakresu historii jak i historii wojskowości. Mieszka w Manchesterze w stanie New Hampshire w Stanach Zjednoczonych.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów