Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Scypion Afrykański Starszy

Richard A. Gabriel

Scypion Afrykański Starszy

Biografia Scypiona Afrykańskiego – pogromcy Hannibala.br Scypion Afrykański Starszy – pogromca Hannibala – paradoksalnie pozostaje w jego cieniu na kartach historii. Pochodzący z zasłużonego dla republiki rodu Korneliuszów zwycięzca spod Zamy wódz który nie zaznał smaku klęski który zrewolucjonizował rzymską taktykę militarną który wreszcie rozszerzył panowanie Rzymu na Hiszpanię i Afrykę – pozostaje dziś niemal nieznany. Czołowy historyk wojskowości opierając się na przekazach starożytnych wykorzystując również opracowania współczesnych historyków i wyniki najnowszych badań daje czytelnikowi wyczerpującą rzetelną biografię tego wybitnego wodza. Skupia się co zrozumiałe na jego błyskotliwych kampaniach wojennych odmalowując przy tym oryginalny obraz życia codziennego armii z czasów wojen punickich.brbr Richard A. Gabriel wykłada na Wydziale Historii i Wojskowości w kanadyjskim Royal Military College w Kingston. Prowadził zajęcia z historii i nauk politycznych w US Army War College kierował także katedrą etyki w US Marine Corps University. Jest emerytowanym oficerem armii Stanów Zjednoczonych autorem kilkudziesięciu książek oraz artykułów z zakresu historii jak i historii wojskowości. Mieszka w Manchesterze w stanie New Hampshire w Stanach Zjednoczonych.

Produkt jest tymczasowo niedostępny

Specjalnie dla Czytelników !!! niższe ceny po kliknięciu w poniższy link i wpisaniu hasła do rabatu: imperiumromanum

Kup teraz!

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na kanałach społecznościowych, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM

Dowiedz się więcej!

Wylosuj ciekawostkę i dowiedz się czegoś nowego o antycznym świecie Rzymian. Wchodząc w poniższy link zostaniesz przekierowany do losowego wpisu.

Losowa ciekawostka

Losowa ciekawostka

Odkrywaj tajemnice antycznego Rzymu!

Jeżeli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wpisami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera, który jest wysyłany w każdą sobotę.

Zapisz się do newslettera!

Zapisz się do newslettera

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Księgarnia rzymska

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów