Ta strona nie może być wyświetlana w ramkach

Przejdź do strony

Jeśli znajdziesz błąd ortograficzny lub merytoryczny, powiadom mnie, zaznaczając tekst i naciskając Ctrl + Enter.

Antiquipop

Ten wpis dostępny jest także w języku: angielski (English)

Antiquipop
Antiquipop

Antiquipop to stowarzyszenie, które powstało w Lyonie w 2015 roku w celu promocji coraz bardziej elitarnej kultury klasycznej oraz badania jej obecności we współczesnej kulturze masowej.

Co roku w kilku miastach Francji organizowane są tematyczne konferencje i odbywają się wydarzenia popularyzujące szeroko rozumiany Antyk wśród nowych odbiorców. Okazuje się, że recepcja Antyku już od dawna nie ogranicza się do czytania Iliady. Z czasów starożytnych czerpią twórcy popkultury w zakresie filmu, muzyki, czy mody, a akcenty starożytne obecne są w reklamach luksusowych produktów, grach komputerowych i teledyskach gwiazd muzyki.

Promocyjne video ukazuje ciekawy zbiór fragmentów dzieł i zapożyczeń kultury masowej w zakresie starożytności z tematem muzycznym serialu RZYM w tle.


Autor: Izabela Henning

IMPERIUM ROMANUM potrzebuje Twojego wsparcia!

Aby portal mógł istnieć i się rozwijać potrzebne jest finansowe wsparcie. Nawet najmniejsze kwoty pozwolą mi opłacić dalsze poprawki, ulepszenia na stronie oraz serwer. Wierzę w to, że będę mógł liczyć na szersze wsparcie, które pozwoli mi jeszcze bardziej poświęcić się mojej pracy i pasji, maksymalnie usprawniać stronę oraz ukazywać świat antycznych Rzymian w interesującej formie.

Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Nowości ze świata antycznego Rzymu

Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowościami na portalu oraz odkryciami ze świata antycznego Rzymu, zapisz się do newslettera.

Zapisz się do newslettera!

Księgarnia rzymska

Zapraszam do kupowania ciekawych książek poświęconych historii antycznego Rzymu i starożytności. Czytelnikom przysługuje rabat na wszelkie zakupy (hasło do rabatu: imperiumromanum).

Zajrzyj do księgarni

Raport o błędzie

Poniższy tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów